Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Miasto dostało pieniądze na poszerzenie mostku na Poznańskiej

Główne zdjęcie
Podział rezerwy na inwestycje drogowe w miastach na prawach powiatów.

Blisko 673 tysiące złotych ma otrzymać miasto Łomża z rządu na dofinansowanie remontu mostku na Łomżyczce w ciągu ulicy Poznańskiej. Pieniądze pochodzą z rozdzielanej przez ministerstwo finansów rezerwy drogowej. Jak przyznaje Łukasz Czech z ratusza miasto występowało o nieco wyższe wsparcie – 726 tys zł, stanowiące 50% szacowanych kosztów przebudowy i poszerzenia mostku, ale i tak dzięki przyznanemu wsparciu będzie możliwa ta inwestycja jeszcze w tym roku.

Mostem nad Łomżyczką to „wąskie gardło” ulicy Poznańskiej. Ulica, stanowiąca swoista obwodnicę miasta, po remontach w ostatnich kilku latach (2006 – od Wojska Polskiego do mostku na Łomżyczce, 2011 – od mostku do torów wraz z budową skrzyżowania z Akademicką, 2012 – od torów do Alei Legionów) ma jezdnię o co najmniej 10-metrowej szerokości. Jedynie na mostku zwęża się ona do 7 metrów. I dzięki pozyskanej dotacji teraz mostek ma być przebudowany i poszerzony, dzięki czemu i na nim jezdnia będzie miała 10 metrów szerokości. 
Remont mostku powinien zacząć się stosunkowo szybko, bo zgodnie z wymogami ministerstwa pieniądze z rezerwy drogowej muszą być wydane jeszcze w tym roku.

Poza Łomżą na dotację z rezerwy drogowej ministerstwa finansów może liczyć także powiat wysokomazowiecki. W tym wypadku przyznana dotacja jest o niemal równy milion złotych wyższa  -    1 mln 667,6 tys. zł.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę