Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rajd milionerów Gumball 3000 przemknął przez Łomżę

Bajecznie bogaci milionerzy w luksusowych autach klasy Pagani Zonda, wartych kilka milionów dolarów, gwiazdy sportu jak światowej sławy skater Tony Hawk w Ferrari czy legendarni gwiazdorzy filmowi jak David Hasselhoff w Koenissegg to krezusi, uczestnicy 15. rajdu Gumball 3000. Trasą Via Baltica z Kopenhagi przez Sztokholm, Helsinki, Sankt Petersburg, Wilno, Suwałki, Grajewo i Piątnicę dotarli do Łomży kwadrans po godz. 13., aby dalej przez Warszawę i Wiedeń pokonać 3000 mil do Monte Carlo.

Kilkunastu fotoreporterów czekało w upale już przed południem na wysepce między podjazdem ulicą Zjazd do ronda na placu Kościuszki; drugie tyle w Piątnicy. Po obu stronach skarpy i na Muszli towarzyszyły im grupy młodzieży i przygodnych gapiów, ciekawych maszyn, jakie chyba nigdy dotąd nie pojawiły się na łomżyńskich ulicach. Korek, utkany ze sznura „zwykłych” na tej trasie samochodów osobowych i TIR-ów z kraju i z zagranicy, ciągnął się daleko hen, poza granice Piątnicy.
- Co tu się dzieje, że tylu ludzi od mostu nad Narwią aż po rondo...? – zastanawiał się łomżyniak Rafał Popławski (lat 36), który służbowo wracał z Suwałk. - Tam całkiem spokojnie było na drogach... A tutaj ruch jak na Marszałkowskiej!
Jakież było jego zdumienie, gdy zobaczył na skrzyżowaniu koło kościoła w Piątnicy, że rajdowy samochód pędzi w kierunku Łomży, i to pod prąd na czerwonym świetle, strzelając zza szyby fleszami stroboskopami. Zagadkę rozwikłał dopiero za mostem, zabierając autostopowicza. Ruch pod górę był tak żółwio ślamazarny, że mogliby rozmawiać przez otwarte okno. Piorunujące wrażenie zrobił przelatujący nagle jak wicher, rozpychających się pomiędzy tirami, żółto-czarny Mercedes, który stworzył dla siebie trzeci pas ruchu na dwóch pasmach trasy krajowej 61 – pędził długo środkiem nad przerywaną linią, a tuż za nim Porsche GT3. Ponad godzinę wcześniej, w podobnej szarży do Łomży dotarły zielone Lamborghini na numerach z Kataru, czarne Porsche GT3 na szwedzkich tablicach i na norweskich „blachach” Range Rover. Miłośnicy luksusowych, drogich i szybkich aut, widzieli jeszcze niby w okamgnieniu Ferrari, zaś potem prawie jedno po drugim kilkanaście aut, których łącznie w rajdzie Gumball 3000 jedzie około setki, m.in., Bentley, Land Rover, Porsche 911, Maybach i Mercedes SLK z otwieranymi do góry drzwiami.
- Rajd Gumball 3000 może sobie i być legalny, ale na publicznych drogach wyścigi są niedopuszczalne i nielegalne, więc na pewno policja ich nie zabezpiecza – ocenia popisy jazdy kierowców milionerów i gwiazdorów Piotr Pietrzak, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Ustawiliśmy punkt kontrolny w Śniadowie i patrole na drogach dojazdowych do miasta. Nie odnotowaliśmy dotąd żadnych wypadków i kolizji. 
Przynajmniej do godziny 17. nikomu z kierowców Gumball 3000  łomżyńscy policjanci nie wystawili też mandatu.

Mirosław Robert Derewońko
Fot.: Krzysztof Mierzejewski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę