Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Miasteczko ruchu drogowego w wakacje

Główne zdjęcie
tak ma wyglądać miasteczko ruchu drogowego w Łomży

Firma Mroczkowski Krzysztof PUH Centrum Budownictwa-Dociepleń złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę miasteczka ruchu drogowego – ogłosił ratusz. Miasteczko ma powstać w zachodniej części Skate Parku SM Perspektywa przy ul. Księcia Janusza. Budowa miasteczka to wspólna inicjatywa spółdzielni (daje teren), miasta (prowadzi inwestycję), Wojewody Podlaskiego (zapewnia finansowanie) i WORD Łomża (dokumentacja techniczna). Miasteczko drogowe ma w łatwy i przyjazny sposób wprowadzić dzieci oraz młodzież szkolną w podstawy bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i przygotować do egzaminów na kartę rowerową i motorowerową.

Łomżyńskie miasteczko ruchu drogowego powstaje w ramach projektu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które na ten cel pozyskało środki unijne. Do końca roku w całym kraju wybudowanych ma być 21  miasteczek ruchu drogowego z rondem, skrzyżowaniami i sygnalizacją świetlną dla dzieci i młodzieży. Łomża otrzymała dotacje na budowę miasteczka, za pośrednictwem Wojewody Podlaskiego, w wysokości 275 tys zł. I jak się okazuje ta kwota powinna  wystarczyć. Firma PUH Centrum Budownictwa-Dociepleń, która jak ogłosił ratusz złożyła najkorzystniejszą ofertę swoje prace wyceniła na niespełna 224 tys zł. Za te pieniądze powinny powstać zbudowane z kostki polbrukowej szerokie na dwa metry jezdnie o długości 400 metrów ze skrzyżowaniem równorzędnym, z drogą podporządkowaną, z ruchem okrężnym i przynajmniej z czterema masztami sygnalizatorów świetlnych. W miasteczku – zgodnie z wytycznymi ministerstwa – miały być także m.in. przejazd kolejowy, próg zwalniający, ścieżki rowerowe, chodniki dla pieszych i minimum 20 znaków  drogowych i oznakowanie poziome.
Zgodnie ze specyfikacja przetargową firma, która wygra przetarg na budowę miasteczka w Łomży będzie miała dwa miesiące od podpisania umowy na wykonanie zadania. To oznacza, że miasteczko powinno zacząć działać w sierpniu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę