Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent dostanie wysoką nagrodę

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski

Trzykrotność miesięcznej pensji ma wynieść nagrodą jaką otrzyma prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Odpowiedni wniosek trafił już do radnych. Nagroda dla prezydenta związana jest z... pracą prezydenta, a dokładniej rzecz ujmując z okresem pracy. Czerniawski, który w tym roku skończy 65 lat, niedawno świętował 40-lecie pracy. A zgodnie z regulaminem wynagradzania pracowników UM, w takim wypadku należy się nagroda jubileuszowa – 300% miesięcznej pensji.

Zgodnie z zapisami regulaminu nagrodę jubileuszową wypłaca się niezwłocznie po nabyciu przez pracownika samorządowego prawa do tej nagrody. Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi samorządowemu w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika jest to korzystniejsze - wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty. 
- Wszystkim pracownikom ratusza nagrody jubileuszowe przyznaje osobiście prezydent, ale zgodnie z prawem prezydentowi nagrodę – podobnie jak wynagrodzenie – musi formalnie przyznać Rada Miasta – tłumaczy Maciej Borysewicz, przewodniczący Rady Miasta Łomża.

Anna Sobocińska, rzeczniczka prasowa prezydenta Czerniawskiego prostuje, że prezydent wynagradzany jest nie zgodnie z regulaminem wynagradzania pracowników UM, ale zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 roku w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych oraz zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych (art. 38 ust. 2 tej ustawy mówi o nagrodach jubileuszowych).

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę