Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Remont rozpoczęty

Drogowcy o poranku zamknęli przejazd fragmentem ulicy Rządowej za halą targową. Samochody osobowe póki co mogą jeszcze ominąć ten fragment jadąc ulicą Kaznodziejską i Krzywe Koło. Autobusy komunikacji miejskiej już omijają Stary Rynek jadąc ulicą Dworną.

Zamknięcie Rządowej to wstęp do tego co czekać będzie kierowców w Łomży przez najbliższe pół roku. Za tydzień drogowcy mają wejść na fragment Giełczyńskiej bezpośrednio przy Starym Rynku i wówczas całkowicie zamknięty zostanie przejazd przez Stary Rynek. 
Rozpoczęty dziś remont dotyczy wymiany nawierzchni jezdni, chodników i całej infrastruktury podziemnej.  Najbardziej widoczną zmianą będzie wymiana asfaltu na jezdniach na kostkę granitową podobną do tej jaka jest Długiej, Farnej i ich przedłużeniu przy Starym Rynku. Na potrzeby remontu zamówiono 600 ton dużej kostki granitowej. Granitowe będą chodniki wzdłuż ulic, przy czym one ułożone zostaną przede wszystkim z dużych płyt.
Planuje się, że zamknięty dziś fragment Rządowej uda się wyremontować do 12 sierpnia, ale prace na Giełczyńskiej najprawdopodobniej potrwają do końca października.

Przebudowa ul. Giełczyńskiej i Rządowej na odcinkach przyległych do Starego Rynku odbywać się będzie przy zamkniętym ruchu kołowym. Przez cały czas trwania prac autobusy komunikacji miejskiej będą omijały Stary Rynek jadąc od ulicy Giełczyńskiej do Alei Legionów ulicą Dworną, na której pojawią się nowe zakazy postoju, a w drugą stronę autobusy będą jechały ulicą Polową.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę