Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Piątnica coraz wyżej

Główne zdjęcie
źródło: lista500.polityka.pl

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy pnie się w górę... Właśnie wskoczyła do trzeciej setki największych polskich firm sektora przemysłu, handlu i usług. Listę 500 od dwudziestu już lat przygotowuje redakcja POLITYKI. OSM Piątnica po raz pierwszy na niej pojawiła się w 2007 roku wówczas została sklasyfikowana na 472 miejscu. Na opublikowanej teraz liści największych 2012 roku jest już na 282 pozycji, a przed rokiem była 301.

OSM podskoczyła nie tylko w rankingu Polityki. W kwietniu „Rzeczpospolita”, opublikowała w wyniki swojego jubileuszowego (XV) rankingu 500 największych polskich firm, klasyfikowanych według przychodów. OSM Piątnica znalazła się na 349. miejscu, poprawiając wcześniejszy wynik o 22 pozycje. 

Przychody ze sprzedaży piątnickiej mleczarni wyniosły 793 mln 742 tys. zł  i były o ponad 12 % wyższe niż przed rokiem. Zysk netto osiągnął zaś 7 mln 382 tys. zł. Tak dobre wyniki był możliwe dzięki wzrostowi skupu mleka. Spółdzielnia podała, że w ubiegłym roku skup był o 11% wyższy  porównaniu do 2011r. Spółdzielnia od 2600 dostawców skupiła ponad 302 mln litrów mleka, płacąc 15. rok z rzędu  najwyższą cenę w kraju – 1,53 zł za litr.

Coraz wyżej nie tylko na listach
Nie ma rozwoju bez nakładów na inwestycje, dlatego OSM Piątnica przeznaczyła w ubiegłym roku na nie rekordową sumę - 70 mln zł. W ramach wygenerowanego  budżetu powstała nowoczesna, czterokondygnacyjna hala produkcyjna, a na początku tego roku ukończono budowę trzypiętrowego magazynu chłodniczego.

Za Mlekpolem i Mlekovitą
OSM Piątnica mimo wzrostów wielkością odbiega od liderów mlecznych rankingów. Te od lat okupują grajewski Mlekpol i wysokomazowiecka Mlekovita. Mlekpol na liście 500 Polityki jest na 87 miejscu, a Mlekovita na 91. Mlekpol w ubiegłym roku miał przychody ze sprzedaż 3 209 584 tys. zł, a Mlekovita 3 028 146 tys. zł


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę