Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pieniądze na inwestycje drogowe ze Szwajcarii

Nowe policyjne samochody i inwestycje drogowe, które poprawią bezpieczeństwo. W ten sposób województwo podlaskie skorzysta z projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Województwo podlaskie zostało wybrane do projektu, ponieważ dochodzi tu do największej liczby wypadków drogowych - mówi ambasador Szwajcarii Lukas Berlinger. W ramach projektu podlascy policjanci kupią 6 nieoznakowanych samochodów wyposażonych w wideorejestratory.

Mieszkańcy województwa najbardziej skorzystają na remontach dróg. Przebudowane będą one w trzech powiatach: siemiatyckim, suwalskim i wysokomazowieckim.

W 85 proc. inwestycję sfinansują Szwajcarzy. Jak podkreśla starosta siemiatycki Mikołaj Mantur, jest to bardzo duże wsparcie, za które uda się wykonać kilka ważnych remontów. Pracownicy starostwa już wybrali 6 najniebezpieczniejszych miejsc, w których zmienią organizację ruchu.

Projekt "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" dotyczy tylko dwóch województw w Polsce - podlaskiego i lubuskiego. Całkowity koszt inwestycji to blisko 16 milionów złotych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę