Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Ciepło nasze coraz droższe

Główne zdjęcie
Łomża, komin MPEC-u

Łomżyńskie Miejskiej Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej złożyło w Urzędzie Regulacji Energetyki wniosek o podwyżkę cen ciepła w mieście. - Wniosek o zatwierdzenia taryfy zakłada wzrost średniorocznej ceny ciepła poniżej 4% - podaje Ryszard Fiedorowicz jeden z wiceprezesów miejskiej spółki. Przypomnijmy w ubiegłym roku ceny ciepła z łomżyńskiej ciepłowni podnoszono dwa razy w sumie o ponad 10%, a miejska spółka zakończyła 2012 rok zyskiem netto 819 tysięcy złotych.

Wytwarzane w miejskiej ciepłowni ciepło ogrzewa mieszkania i domy, oraz ciepłą wodę dostarczaną do około 40 tysięcy mieszkańców Łomży. Nowe, wyższe ceny ciepła powinny zacząć obowiązywać od połowy lipca, bo wówczas wygasa obecna taryfa ciepła. MPEC wniosek o podwyżkę argumentuje wzrostem kosztów rodzajowych. Te, zgodnie z przyjętym przez Zgromadzenie Wspólników czyli prezydenta miasta Mieczysława Czerniawskiego, planem rzeczowo - finansowy spółki na 2013 rok mają wzrosnąć o 2,24% w stosunku do roku poprzedniego (2012). Plan zakłada m.in. „wzrost średniej płacy w stopniu rekompensującym wskaźniki inflacji”. 
W tym roku o MPEC-u w mieście było głośno nie ze względy na ciepło, ale poboczną działalność. Spółka na przełomie lutego i marca kupiła nową limuzynę – volkswagena passata, oraz sponsorowała galę boksu przy czym ile wydała na imprezę pozostaje tajne. Informacji o tym nie przekazano nawet miejskim radnym, którzy w tej sprawie interpelowali na sesji Rady Miasta do prezydenta Łomży.

Będą nagrody
Najprawdopodobniej jeszcze w maju prezydent Czerniawski zdecyduje o podziale ubiegłorocznego zysku spółki. Rada Nadzorcza MPEC proponuje podzielenie zysku na cztery cele w tym jest dywidenda dla właściciela czyli miasta Łomża, oraz na nagrody dla załogi. Podczas tego samego posiedzenia Zgromadzenia Wspólników prezydent  ma także zdecydować o wysokości nagród rocznych dla członków zarządu spółki. 

zobacz:

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę