Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Pięcioro ludzi w szpitalu po wypadku w Kobylinie

Kilkukilometrowe korki ciągną się na obu pasach drogi krajowej 61 z powodu wypadku, do jakiego doszło około godziny 12. w miejscowości Kobylin k. Łomży. - Najprawdopodobniej przyczyną było niezachowanie bezpiecznego odstępu za poprzedzającym pojazdem – podaje wstępne ustalenia na miejscu Sławomir Runo, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Kierowca ciągnika siodłowego Volvo z naczepą do przewozu sypkiego cementu uderzył w forda fiestę, następnie ten wbił się pod dostawczego mercedesa, który uderzył w audi, a to auto na koniec w volkswagena polo. Do Szpitala Wojewódzkiego karetki Pogotowia Ratunkowego odwiozły kobietę, dziecko i trzech mężczyzn.

Na drodze krajowej 61 trwają roboty drogowe, w czasie których naprawiana jest po zimie nawierzchnia jednej z najruchliwszych dróg w regionie. Jest słonecznie i sucho, bardzo dobra widoczność. Pechowy cementowóz Volvo zmierzał w kierunku Łomży.
- Jechałem spokojnie, wolniutko, i zatrzymałem się jakieś półtora czy dwa metry przed hamującą przede mną ciężarówką – opowiada pan Mirosław (lat 74) z Grajewa, który prowadził pierwszego volkswagena. - Raptem huk, stuk! Na szczęście, moje auto stało na hamulcu, bo mnie też mogło wgnieść w ciężarówkę. Prawo jazdy mam od '62 roku, więc potrafię prowadzić bezpiecznie i rozważnie swój samochód.
Wielka cysterna cementobusu na lubelskich numerach rejestracyjnych stoi na końcu pięciu uczestniczących w wypadku pojazdów. Oszołomiony kierowca, od którego zaczęło się to fatalne domino zderzeń koło Kobylina, nie chciał wypowiadać się w ogóle na temat przebiegu dramatycznego nie tylko dla niego zdarzenia. Trudno mu się dziwić, skoro stojący przed jego volvo ford fiesta ma całkowicie zmiażdżony przód i tył karoserii, a poszkodowanego kierowcę ambulans odwiózł do szpitala. Kierowca i pasażer dostawczego mercedesa również trafili pod opiekę lekarzy, podobnie jak kobieta z dzieckiem, które siedziało w foteliku z tyłu audi.
Na 61 przez około godzinę obowiązuje ruch wahadłowy. Załogi czterech wozów strażackich pod dowództwem asp. szt. Wojciecha Kierznowskiego z PSP w Łomży zabezpieczają miejsce wypadku i usuwają pokruszone szkło i plastik oraz płyny samochodowe z jezdni

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę