Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Zniszczone dęby pamięci

Główne zdjęcie
Zniszczone dęby pamięci w Zambrowie

5 tysięcy złotych nagrody wyznaczył burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski za wskazanie wandala, lub wandali, którzy zniszczyli 20 z 96 dębów pamięci posadzonych w tym mieście dla uczczenia pamięci ofiar - jeńców wojennych zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Twerze-Miednoje. 20 dębów jest uschniętych, a trawa dokoła nich jest wypalona co może wskazywać na użycie herbicydów.

Dęby pamięci w Zambrowie były sadzone w 2009 roku w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń  ocalić od zapomnienia”. W poniedziałek burmistrz Zambrowa odebrał telefon od mieszkanki Zambrowa, która informowała, iż coś niepokojącego dzieje się z dębami przy ul. Ofiar Katynia. 
- Okazało się, że nastąpił tam akt wandalizmu – mówi burmistrz Kazimierz Dąbrowski. - 20 dębów zastaliśmy uschniętych, trawa dokoła dębów jest wypalona. Natychmiast zawiadomiliśmy organy ścigania: policję i prokuraturę, będzie prowadzone w tej sprawie dochodzenie.

Burmistrz postanowił wyznaczyć także wysoką nagrodę pieniężną za pomoc w ujęciu sprawcy zniszczenia dębów.
- Ustalam nagrodę w wysokości 5.000 złotych dla osoby, która wskaże sprawcę aktu tego wandalizmu – ogłasza burmistrz.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę