Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Bociany do rachunku

Główne zdjęcie
Fot. Robert Bałdyga

- Nie bądź „dzięcioł” i przyłącz się do akcji liczenia podlaskich bocianów – apeluje Małgorzata Wnuk z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. - Tą akcją odwdzięczymy się bocianom za ich wierność i przywiązanie do małej ojczyzny jaką  - dla nas i dla nich - jest Podlasie. Ostatnie liczenie bociana białego w Polsce odbyło się w 2004r. Wówczas oszacowano liczbę par w całym kraju na 52 550. Na Podlasiu liczebność bociana białego została oszacowana na 9 018 par.

O pomoc w liczeniu bocianów  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku apeluje do miłośników przyrody i bocianów. Ochotnicy z całego regionu mogą w tym pomóc – wystarczy na specjalnym formularzu dostępnym na stronie www.rdos.gov.pl opisać zasiedlone przez bociany gniazdo, a następnie wysłać pod adres: bocian@rdos.gov.pl 
- Najważniejszą informacją będzie ta o lokalizacji zasiedlonego gniazda (np. dach, słup energetyczny, słup z platformą, drzewo), adres posesji (gmina, miejscowość, nr domu) i liczba bocianów w gnieździe – podaje Małgorzata Wnuk. - Na podstawie ankiet będziemy liczyli bocianie gniazda na Podlasiu i umiejscawiali je na specjalnej mapie.
RDOŚ na ankiety czekamy do 15 września 2013r. Dla szczególnie aktywnych uczestników projektu przygotowano atrakcyjne nagrody – wydawnictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę