Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżanie biegali w Białymstoku, Ostrołęce i Grajewie.

Główne zdjęcie
Paweł Grygo z Prefbet Śniadowo Łomża na drugim miejscu podczas XV Międzynarodowy Bieg Wilka w Grajewie.

Paweł Grygo z Prefbet Śniadowo- Łomża zajął drugie miejsce podczas jubileuszowego XV Międzynarodowy Bieg Wilka w Grajewie. Dobrze wypadli także reprezentanci „KS Łomżanie” którzy startowali w półmaratonach w Białymstoku i Ostrołęce. W obu wypadkach na podium nie było szans. W Białymstoku wygrali Białorusini, w Ostrołęce wszystkie stopnie na podium zajęli Ukraińcy.

Białystok - Krzysztof Grygo trzecie miejsce w kategorii M50
Białystok - Krzysztof Grygo trzecie miejsce w kategorii M50
Ostrołęka - Dariusz Szymański  (1.21.54) trzeci w kategorii M50 w „Półmaratonie Kurpiowskim”
Ostrołęka - Dariusz Szymański (1.21.54) trzeci w kategorii M50 w „Półmaratonie Kurpiowskim”

W Białymstoku sprzed Pałacu Branickich wystartowało 600 zawodników w „I Półmaratonie Podlaskim” na dystansie 21,097 km. Jak relacjonują „Łomżanie” nie wszyscy startujący będą dobrze wspominać  ten bieg. Organizator zanotował wpadkę  gdzie na skrzyżowaniu  w okolicy 17 km zabrakło ludzi odpowiedzialnych za pokierowanie zawodników zgodnie z wytyczoną trasą. Błądząc szukając trasy część biegaczy nadrobiło ok 2 km i więcej. Rekordzistą tej feralnej wpadki  był zawodnik który z 20 miejsca spadł na 130… Czołówka biegu  nie miała takiego problemu będąc prowadzoną przez radiowóz policyjny  bez problemu dotarła do  mety. Organizatorzy zastanawiali się co jest nie tak jak przez linię mety przez dziesięć minut nie przebiegł żaden zawodnik .
Ostatecznie najszybszy z zawodników „KS Łomżanie” Andrzej Godlewski trasę pokonał w 1 godzinę 18 minut i 41 sekund i zajął trzecie miejsce w kategorii M 20. Również trzecie miejsce, ale w kategorii M50 zajął Krzysztof Grygo, który półmaraton przebiegł w 1.35.56 sek.

Także w niedziele w Ostrołęce wystartowało ok 200 zawodników w „Półmaratonie Kurpiowskim”. Podczas XIX  już biegu pogoda była ekstremalna: oberwaniu chmury towarzyszył grad i błyskawice. Reprezentanci „KS Łomżanie”: Sylwia Cymek, która półmaraton pokonała w 1.40.56  zajęła piąte miejsce w kategorii K 30, a Dariusz Szymański  (1.21.54) był trzeci w M50.

W Jubileuszowym XV Międzynarodowy Bieg Wilka w Grajewie w biegu głównym na dystansie 6 000 m wystartowało prawie 100 zawodników z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji . Zażarta walka o miejsca na podium rozstrzygnęła  się dopiero 500 m przed metą. Wygrał zawodnik z Białorusi Henadz Verkhavodkin tuż za nim przybiegł Paweł  Grygo z klubu Prefbet Śniadowo- Łomża, a 10 sekund za nim, na trzecim miejscu przybiegł Petras Pranckunas z Litwy. W tym biegu Andrzej Godlewski z „KS Łomżanie”  był siódmy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę