Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Stary Rynek zamknięty na pół roku?

Prawdopodobnie w poniedziałek za tydzień rozpocznie się remont fragmentów ulic Giełczyńskiej i Rządowej bezpośrednio przy Starym Rynku. W piątek prezydent Mieczysław Czerniawski miał „radzić się” w tej sprawie podczas spotkania z kilkoma radnymi. Rozpoczęcie prac będzie oznaczało konieczność zamknięcia przejazdu przez Stary Rynek co najmniej do końca października.

Remont fragmentów uliczek bezpośrednio przylegających do Starego Rynku to ciąg dalszy jego rewitalizacji. W planach władz miasta jest wymiana całej nawierzchni i modernizacja zabytkowej hali targowej, ale ze względu na wysokie koszty przedsięwzięcia prace rozłożono na lata. W tym roku mają one ograniczyć się do przebudowy dwóch krótkich fragmentów ulic Giełczyńskiej i Rządowej mających sumie ok. 230 metrów długości. Koszt tego remontu szacowany jest na ponad 2 mln zł. Ratusz zabiegał aby uzyskać dofinansowanie z rządowego programu „schetynówek”, ale nie udało się. Z relacji radnych z piątkowego spotkania wynika, że zapadła już decyzja, że uliczki będą remontowane za pieniądze z budżetu miasta. 

Niestety remontu nie da się przeprowadzić bez zamknięcia Starego Rynku. Wprowadzi to spore utrudnienia w ruchu w starej części miasta. M.in. planowane jest, że autobusy komunikacji miejskiej będą jeździły ul. Dworną, a to może oznaczać np. konieczność wprowadzenia zakazu postoju na tej ulicy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę