Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Trasa Via Baltica...? Z Helsinek przez Łomżę do Warszawy!

Pięciu przyjaciół z Finlandii postanowiło po raz pierwszy w życiu wybrać się na rajd motocyklowy do Polski. Wystartowali z kilku fińskich miast w środę, aby w piątek po południu zawitać na swoich potężnych i ciężkich motocyklach Harley-Davidson do Łomży i zaparkować przed łomżyńskim ratuszem. - Jechaliśmy trasą Via Baltica – opowiada z przekonaniem Arttu Halonen. - W Finlandii Via Baltica to, moim zdaniem, najlepiej zbudowana i zorganizowana trasa. Tak samo potem w Estonii, na Łotwie i Litwie. A wy w Łomży jej chyba nie macie...?

Na Starym Rynku, rozprażonym niemiłosiernie, gdyż słońce w tym tygodniu sobie nie żałuje, Finowie w skórzanych kombinezonach, kurtkach i kamizelkach ocierają pot z czoła. Właśnie przyjechali z Kowna. Rozglądają się, ciekawi raczej nie tyle architektury czy historii jednego z wielu mijanych po drodze miast i miasteczek, ile dobrej i niedrogiej restauracji. 
- Jesteśmy miłośnikami harley'ów i każdego roku wyruszamy gdzieś razem w piątkę na rajd po Finlandii czy Estonii – wyjaśnia Arttu Halonen, cieśla z miasta Nurmijarvi, który dosiada HD Heritage. 
Na wyprawę trasą Via Baltica wybrali się także: Sampo Ekdahl na Harley-Davidson FxstB, pracownik biura farmy hodowlanej z Oulainen; Hannu Rantala na HD Electra Glide, jubiler z Oulu; Toni Hiltunen na HD Sportster, cieśla z Haukipudas (800 km od Helsinek); Heikki Karuonen na HD Road King, biznesmen z Oulainen. Kiitos!
- Z naszego regionu koło Helsinek do Łomży jest około 1 100 kilometrów, jednak niektórzy z nas najpierw musieli pokonać 800 km, abyśmy mogli wspólnie wyruszyć. To nasza pierwsza wyprawa motocyklowa do Polski i dlatego jesteśmy w Łomży – mówi Arttu Halonen. 

Mirosław Robert Derewońko
Fot.: Krzysztof Mierzejewski

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę