Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Skromne zwycięstwo kadry U-18 w Łomży

W rozegranym w środę, 8 maja na łomżyńskim stadionie miejskim meczu towarzyskim reprezentacja Polski do 18 lat pokonała swoich rówieśników z Białorusi 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 19. minucie zawodnik Stomilu Olsztyn, Karol Żwir.

Już po raz czwarty Łomża gościło najlepszych piłkarzy reprezentacji młodzieżowych naszego kraju i za każdym były to mecze zwycięskie. W 2010 roku kadra U-15 wygrała z Białorusią 2:1, rok później reprezentacja do 18 lat ograła Holandię 3:0, a w 2012 drużyna do 19 lat po dramatycznym meczu pokonała Łotyszy 4:3.  Tym razem rywalem ekipy prowadzonej przez trenera Marcina Sasala była drużyna Białorusi. Trzeba przyznać, że nie było to zbyt emocjonujące widowisko. W pierwszej połowie mało było szybkich akcji, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Nieco częściej w polu karnym rywali byli Białorusini, jednak stojący do przerwy między słupkami Mateusz Kuchta nie dał się pokonać. Za to jego koledzy z pola byli bardziej skuteczni od swoich przeciwników i w 20. minucie wyszli na prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu ta skozłowała w polu karnym, a wchodzący na "krótki" słupek Karol Żwir z pięciu metrów nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości. Jak się później okazało była to jedyna bramka tego spotkania. W drugiej połowie gra wyglądała już zdecydowanie lepiej, ale nie przełożyło się to na kolejne bramki. Ostatecznie Polacy zakończyli mecz skromnym zwycięstwem.

- Białorusini ustawili się dzisiaj na defensywę, pressing i to im się udawało. My graliśmy w pierwszej połowie dość wolno. W przerwie oczywiście rozmawialiśmy z zawodnikami, żeby zagrać troszeczkę więcej z pierwszej piłki, bo wolna organizacja gry, a też boisko nie zostało podlane, jakaś awaria nastąpiła chyba. W innym wypadku na pewno ta piłka szybciej by chodziła, byłoby lepiej dla widowiska. Trudno w ataku pozycyjnym się zorganizować, jeżeli mamy za sobą raptem dwa treningi, a niektórzy chłopcy grali ze sobą po raz pierwszy. Mimo to udało się wygrać. Chociaż na tym etapie przygotowań wyniki nie są najważniejsze, to jednak budują atmosferę i chłopcy chcą przyjeżdżać na reprezentację, chcą grać dla Polski i chcą zostawić zdrowie na boisku. Także z wyniku jesteśmy zadowoleni, z fragmentów gry na pewno tak, ale bardzo dużo jeszcze jest z tą reprezentacją do poprawy - mówił po meczu selekcjoner kadry U-18, Marcin Sasal.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę