Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Były wiceprezydent uniewinniony. Już prawomocnie.

Główne zdjęcie
Mecenas Remigiusz Fabiański i Marcin Brunon Sroczyński (fot. archiwum)

Były zastępca prezydenta Łomży Marcin Sroczyński, i Jan K. - jeden z miejskich urzędników, nie złamali prawa w związku z wydaniem w 2007 roku pozwolenia na budowę supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Alei Legionów w Łomży. Tak w styczniu orzekł Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, a wczoraj wyrok ten podtrzymał Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Wyrok jest już prawomocny.

Białostocka prokuratura jeszcze w 2011 roku oskarżyła byłego wiceprezydenta Łomży Marcina Sroczyńskiego i jednego z urzędników ratusza Jana K. m.in. o to, że wbrew planom zagospodarowania przestrzennego zgodzili się na budowę sklepu wielkopowierzchniowego przy skrzyżowaniu Alei Legionów i Sikorskiego. Zarzucała im także, że powstały budynek spowodował zaburzenie ładu przestrzennego, podczas gdy miał to być obiekt reprezentacyjny. Zarówno  Sroczyński jak i Jan K. zarówno w trakcie śledztwa jak i przed sądem nigdy nie przyznawali się do popełnienia zarzucanego im przez prokuraturę przestępstwa. W styczniu Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, w pierwszej instancji, uniewinnił obu oskarżonych od stawianych im zarzutów.  Wczoraj wyrok ten w całości podtrzymał, po odwołaniu prokuratury, Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Sędzia Jerzy Pałka, rzecznik prasowy ostrołęckiego sądu potwierdzając uniewinnienie obu oskarżonych podkreśla, że wyrok jest już prawomocny.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę