Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża - CNG lepszy od LPG

Czy stosowanie sprężonego gazu CNG do napędu samochodów znajdzie się w projekcie strategii rozwoju województwa podlaskiego? Propozycje taką złożył władzom samorządowym przedsiębiorca z Łomży. Janusz Chojnowski wybudował pierwszą taką stację w Podlaskiem i używa tego paliwa we wszystkich samochodach należących do jego firmy. Zdaniem przedsiębiorcy, gaz CNG to paliwo nie tylko bardziej przyjazne środowisku i o połowę tańsze od płynnych, ale także oszczędzające wielu kłopotów.

"To gaz, który w przeciwieństwie do LPG może być stosowany w samochodach ciężarowych, a w Polsce nie ma takich temperatur ujemnych przy których uległby skropleniu. Nie ma więc możliwości, żeby nawet w najtęższe mrozy samochód nie odpalił, tak jak ma to miejsce np. przy oleju napędowym" - tłumaczy przedsiębiorca.

Gaz CNG to odwodniony i sprężony gaz ziemny, podobny do tego używanego np. w gospodarstwach domowych.
Biorąc pod uwagę fakt, że jest pozyskiwany z zupełnie innych źródeł niż pozostałe paliwa napędowe, może stać się dla nich alternatywą - przekonuje łomżyński biznesmen.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę