Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Śmieciowe deklaracje czas wypełniać

Do końca miesiąca mają czas mieszkańcy Łomży na złożenie deklaracji o wysokości tzw. „podatku śmieciowego” jaki trzeba będzie płacić już od 1 lipca. Podatek zastąpi opłacone dziś rachunki za śmieci, bo za dwa miesiące wszystkie śmieci w mieście będą już własnością samorządu. Składana w maju deklaracja sprowadza się do samodzielnego określenia wysokości należnego podatku. - Obowiązek złożenia deklaracji spoczywa na każdym właścicielu nieruchomości przy czym w budownictwie wielorodzinnym zarządzanym przez spółdzielnie mieszkaniowe deklaracje składać będą ich zarządy – przypomina ratusz.

W Łomży podatek śmieciowy płacony ma być od gospodarstwa, przy czy będą różne stawki w zależności od tego czy gospodarstwo jest w bloku czy w domku jednorodzinnym oraz w zależności czy zamierzamy śmieci segregować  czy też nie: 
Domy jednorodzinne 
Odpady niesegregowane - 35 zł/mies. 
Odpady segregowane -  26 zł/mies. 

Mieszkania w blokach 
Odpady niesegregowane -  20 zł/mies. 
Odpady segregowane -  15 zł/mies.


Na dodatkowe bonusy mogą liczyć osoby mieszkające samotne, ale pod warunkiem segregowania odpadów:
domy jednorodzinne - 16 zł/mies.
mieszkania w blokach - 9 zł/mies.


Deklaracje śmieciowe można otrzymać w Urzędzie Miejskim w Łomży – Stary Rynek 14, (punkt obsługi klienta), w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży przy ul. Akademickiej 22, oraz pobrać z internetu (patrz załącznik poniżej).
Deklaracje należy wypełniać czytelnie, komputerowo lub ręcznie dużymi, drukowanymi literami, a następnie należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego do 31 maja 2013r. Deklaracje mogą być przesłane także za pomocą elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP. 
- Odnośnie nieruchomości, w której znajdują się zarówno lokale mieszkalne jak też lokale użytkowe w deklaracji wykazuje się jedynie dane dotyczące części mieszkalnej – podaje ratusz.

Wyliczoną samodzielnie stawkę opłaty za śmieci należy wpłacać bez wezwania, w terminie do końca miesiąca za dany miesiąc kalendarzowy w kasie Urzędu bądź na rachunek bankowy nr: 63 1060 0076 0000 3310 0020 3479.

210204100642.gif

Załączniki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę