Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Finał nie dla Dwójki

Główne zdjęcie
Amanda Szymborska (na zdjęciu) wspólnie z Dagmarą Nocuń zostały królami strzelców gnieźnieńskiego turnieju

Nie udało się szczypiornistkom GUKS-u Dwójki Łomża awansować do finału Mistrzostw Polski juniorek młodszych. W rozgrywanym w dniach 3-5 maja w Gnieźnie turnieju półfinałowym łomżanki zajęły czwarte, ostatnie miejsce. - Przed zawodami wydawało mi się, że wszystkie drużyny biorące w nich udział są równe. Jednak w trakcie trwania turnieju okazało się, że poza zasięgiem jest ekipa gospodyń, miejscowego MKS-u MOS - mówił trener Dwójki, Stanisław Niedbała - Pozostałe ekipy - my, MKS Truso Elbląg i SPR Łukovia Łuków, prezentowały zbliżony poziom, o czym dobitnie świadczyły wyniki meczów.

Zawodniczki rozpoczęły turniej półfinałowy od zwycięstwa z Truso. Pierwsza połowa nie wskazywała jednak na końcowy tryumf zespołu z Łomży - Na przerwę schodziliśmy z trzema bramkami straty, ale muszę podkreślić, że gra była bardzo wyrównana. Po zmianie stron ostro wzięliśmy się do pracy i po kilku minutach prowadziliśmy 19 do 15. Rywalki zdołały jeszcze zebrać się na jeden zryw i nieco zniwelować naszą przewagę, ale ostatecznie zakończyliśmy to spotkanie wygrywając 31:26 - relacjonuje Niedbała - Po zakończeniu dziewczyny były bardzo szczęśliwe, że udało się pokonać tak dobrego rywala i dobrze otworzyć turniej. 
Drugim rywalem była ekipa z Gniezna. Od początku zarysowała się kilku bramkowa przewaga MKS-u. Po pierwszych 30 minutach miejscowe prowadziły 17:13 i wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą. Łomżanki ambitnie walczyły dopóki starczyło im sił. W ostatnich dziesięciu minutach górą była już jednak posiadająca dużo szerszy skład drużyna gospodyń, która rzuciła aż osiem, tracąc tylko jednego gola. Spotkanie zakończyło się więc zwycięstwem zespołu z Gniezna 31:19 i już po dwóch meczach dało mu awans do turnieju finałowego. Szczypiornistki Dwójki musiały się jeszcze zmobilizować i powalczyć o korzystny rezultat z ostatnim rywalem, SPR Łukovią - Wiele razy graliśmy przeciw temu zespołowi i mamy go rozpracowanego na czynniki pierwsze. A co dla nas lepsze, zajmiemy premiowane awansem drugie miejsce nawet w przypadku, gdy przegramy różnicą czterech bramek - mówił przed spotkaniem doświadczony szkoleniowiec Dwójki. Niestety pech chciał, że starcie z Łukovią było najgorszym meczem naszego zespołu w całych zawodach. Szczególnie w pierwszej połowie łomżanki. Szczególnie pierwsza odsłona obnażyła wszystkie braki zespołu z Łomży - Rywalki zaskoczyły nas mocną, szybką grą. Jeszcze nigdy nie widziałem tej drużyny grającej w ten sposób. A moje dziewczyny snuły się po boisku nie mogą znaleźć recepty na "ugryzienie" rywalek - analizuje Niedbała. Tę część gry SPR wygrał 16:8 czym sam bardzo zbliżył się do końcowego sukcesu. Po przerwie gra Dwójki wyglądała już zdecydowanie lepiej, ale mądrze grające łukowianki nie dały odebrać sobie przewagi, a w końcówce jeszcze ją powiększyły i wygrały 28:18. Ostatecznie awans do turnieju finałowego wywalczyły ekipy z Gniezna i Łukowa. Łomżyńska drużyna, dzięki gorszemu bilansowi bramek zajęła czwartą, ostatnią lokatę, kończąc Mistrzostwa Polski Juniorem Młodszych na miejscach 13-14. Do dwóch zawodniczek Dwójki, Dagmary Nocuń i Amandy Szymborskiej trafiły również wyróżnienia za zdobycie największej liczby bramek w zawodach półfinałowych. 
- Uważam, że osiągnęliśmy dobry wynik. Do upragnionego finału zabrakło nam naprawdę niewiele. Gdybyśmy dysponowali trochę szerszym składem tak jak nasze rywalki to byłoby zdecydowanie łatwiej - ocenia trener Niedbała - Mimo to jestem zadowolony z postępu tych zawodniczek. Dwa lata temu ten sam zespół zajął w kategorii młodziczek 23. pozycję w kraju, więc progres jest widoczny. 

Wyniki turnieju w Gnieźnie: 
piątek 
GUKS Dwójka Łomża - MKS Truso Elbląg 31:26 (13:15) 
MKS MOS Gniezno - SPR Łukovia Łuków 23:22 (15:13) 

sobota 
SPR Łukovia Łuków - MKS Truso Elbląg 23:27 (9:14) 
MKS MOS Gniezno - GUKS Dwójka Łomża 31:19 (17:13) 

niedziela 
GUKS Dwójka Łomża  - SPR Łukovia Łuków 18:28 (8:16) 
MKS MOS Gniezno - MKS Truso Elbląg 28:16 (12:10) 

Tabela końcowa: 
1. MKS MOS Gniezno - awans do finału 
2. SPR Łukovia Łuków - awans do finału 
3. MKS Truso Elbląg 
4. GUKS Dwójka Łomża 

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę