Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Woda w basenie przy Wyszyńskiego jest czysta

W żadnej z próbek wody pobranej z niecek basenu przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego nie stwierdzono występowania jakiegokolwiek zanieczyszczenia poinformował Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - We wszystkich próbkach, na wszystkich sprawdzanych parametrach wynik jest negatywny – mówi Cymek.

Dodatkowe badanie jakości wody z każdej z piecu niecek basenowych nowej pływalni zlecił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży po informacji o rodzicach pięcioletnich dzieci, które ich zakażenie wiążą z wizytą na basenie. Próbki pobrano przed tygodniem, ale ze względu na długi majowy weekend dopiero dziś poznaliśmy ich wyniki. Próbki wody badano w zakresie czterech parametrów: Escherichia coli, bakterie grupy coli, gronkowce koagulazo-dodatnie, ogólna liczba bakterii w 37 stopniach Celsjusza.
- We wszystkich próbkach, na wszystkich sprawdzanych parametrach wynik jest negatywny, co oznacza, że woda spełnia wszelkie wymagania – informuje Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. 

Przypomnijmy po informacjach o zakażeniu dzieci wyszło na jaw, że wcześniej – w latach 2011 i 2012 na pływalni tej stwierdzano zanieczyszczenie wody bakteriami gronkowca.  Nigdy jednak o tym społeczeństwa nie informowano. 
„Obowiązujące przepisy nie nakładają obowiązku informowania opinii publicznej o zanieczyszczeniach stwierdzonych na basenach” - tłumaczyła Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży zapewniając, że w przypadkach stwierdzenia nieprawidłowości, na basenie realizowana jest wewnętrzna procedura, która ma w jak najkrótszym czasie poprawić jakość wody i zapewnić bezpieczeństwo kąpiących się.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę