Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Walka z kłusownikami

Grajewscy wędkarze walczą z kłusownikami. Organizują specjalne patrole, które sprawdzają, czy w miejscach, gdzie wylała woda nikt nie zastawia sieci. Wędkarze cały czas szukają wolontariuszy, którzy mogą im w tym pomóc. To bardzo dobry czas dla kłusowników, jest dużo płycizn, gdzie wpływają ryby. "Dlatego trzeba sprawdzać, czy nie zastawili tam sieci" - mówi prezes koła wędkarskiego nr 83 w Grajewie, Sebastian Kos.

Wędkarze kontrolują przede wszystkim okolice jeziora Toczyłowo i kanału Kosówka. W ciągu ostatnich dni koło podjęło już kilka interwencji po informacjach o kłusownikach. We wskazanych przez wędkarzy miejscach wędkarze znaleźli sieci.

Wolontariusze ze specjalnych patroli sprawdzają też, czy ryby będą mogły wrócić z zalanych terenów do jeziora. Jak dodaje Sebastian Kos, jeżeli woda zbyt szybko opadnie, bez ich pomocy nie będą mogły przepłynąć takie gatunki jak karp, szczupak i okoń.

Osoby, które chciałyby przyłączyć się do grajewskich wędkarzy informację na temat ich akcji znajdą na stronie pzwgrajewo.com.pl.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę