Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kolejni radni skarżą dokapitalizowanie spółki PPŁ

Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaskarżyli do wojewody podlaskiego podjętą w ubiegłym tygodniu uchwałę Rady Miasta Łomża o dokapitalizowaniu spółki Park Przemysłowy Łomży. W skardze radni zarzucają, że podczas rozpatrywania tego punkt obrad została naruszona procedura podejmowania uchwał. Przewodniczący Rady Miasta nie poddał pod głosowanie ich wniosku o całkowitą rezygnację z realizacji Parku ze względu na trudności finansowe miasta.

To już druga skarga na tę uchwałę. Wcześniej swoją skargę złożył radny Maciej Głaz (PO) zarzucając, że przed podjęciem uchwały radni miasta zostali wprowadzeni w błąd przez zastępcę prezydenta Beniamina Dobosza. Powiedział on, że z działania 1.1 RPOWP z którego ma być unijne dofinansowanie projektu, nie można remontować budynków. Jak twierdzi radny Głaz wiceprezydent tą wypowiedzą wprowadził radnych w błąd bo remonty budynków z tych środków są możliwe. Tymczasem po wypowiedzi Dobosza, w głosowaniu radni większością głosów odrzucili wniosek Głaza o cofnięcie uchwały do komisji i prezydenta miasta, celem ponownego przeanalizowania i, na przykład, rozważenia możliwości umieszczenia części Parku w hali targowej po rewitalizacji.

Ostatecznie radni większością 11 „za” przy 10 „przeciw” i 2 „wstrzymujących się” uchwalili – tak jak chciał prezydent - podwyższenie kapitału spółki PPŁ o blisko 7 milionów złotych poprzez przekazanie na rzecz spółki działki po warsztatach „Drzewnej” przy ul. Sikorskiego i niemal 2 milionów w gotówce. 

I etap tworzenia Parku Przemysłowego Łomża sprowadza się do budowy na działce obok budynku starych warsztatów „Drzewnej” przy ul. Sikorskiego biurowca zwanego Inkubatorem Przedsiębiorczości i wyposażenia go. Koszt całkowity inwestycji, ma wynieść około 19 mln zł przy czym 7,5 mln zł ma pochodzić z dotacji unijnych, a reszta z środków własnych miasta.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę