Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Najpierw z „panem zięciem” pisał biznesplan, teraz zarobi na studium wykonalności

Firma Kanda Krzysztof Daczko z Gdańska, na zlecenie miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża, ma opracować studium wykonalności projektu „Park Przemysłowy Łomża - I etap”. To ta sama firma, która w ubiegłym roku wraz z Maciejem W(...) ówczesnym doradcą prezydenta Łomża, a obecnym koordynatorem ds. projektów PPŁ, napisała biznesplan tej nowej miejskiej spółki. Jak podaje prezes PPŁ Andrzej Kiełczewski „procedurę wyboru wykonawcy (studium wykonalności -dop.red.) przeprowadzono w oparciu o procedury wewnętrzne Spółki”. Za biznesplan właściciel Kandy otrzymał blisko 10 tys zł i za studium wykonalności też ma dostać blisko 10 tys zł.

Studium wykonalności to dokument niezbędny do złożenia wniosku o unijne dofinansowanie. To w przypadku I etapu tworzenia PPŁ – czyli budowy Inkubatora Przedsiębiorczości - ma wynieść 7,5 mln zł. Wniosek o pozyskanie tych pieniędzy z funduszy zarządzanych przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku – zgodnie z wcześniejszymi informacjami ratusza – ma zostać złożony w połowie czerwca. Jak poinformował Andrzej Kiełczewski, prezes PPŁ zakończyła się procedura wyboru autora opracowania studium wykonalności. Wykonawcą została firma Kanda Krzysztof Daczko z Gdańska, która za opracowanie dokumentu ma otrzymać 8 000 zł. netto, czyli niemal 10 tys zł brutto.
- Procedurę wyboru wykonawcy przeprowadzono w oparciu o procedury wewnętrzne Spółki – podaje Kiełczewski.

Krzysztof Daczko już wcześniej pracował przy projekcie Parku Przemysłowego Łomża. To on jest podpisany jako współautor przedstawionego w ubiegłym roku biznes planu nowej miejskiej spółki. Drugim współautorem tego opracowania jest ówczesny prezydencki doradca, a prywatnie zięć prezydenta Czerniawskiego Maciej W(...), który po zrezygnowaniu z pracy w ratuszu na początku tego roku znalazł zatrudnienie w Parku Przemysłowym Łomża. 
„Pan Maciej W(...) wykonywał prace związane z przygotowaniem biznesplanu i wnioskiem w sprawie utworzenia PPŁ w ramach swoich obowiązków służbowych, nie pobierając za to dodatkowego wynagrodzenia – zapewniała w grudniu Anna Sobocińska rzeczniczka prezydenta Łomży.  
Wówczas wyszło na jaw, że miasto wcześniej zawarło dwie umowy z drugim współautorem biznesplanu Krzysztofem Daczko. Pierwsza została podpisana 7 maja 2012r., a kolejna 14 września 2012r. Pierwsza umowa  dotyczyła analizy finansowej dla projektu „Park Przemysłowy Łomża” - Etap I - „Powołanie PPŁ, budowa i wyposażenie obiektu Inkubatora Przedsiębiorczości”, druga jej aktualizacji po zmianie założeń dotyczących finansowania projektu ze środków unijnych. Pierwsze zlecenie opiewała na kwotę  7 380 zł brutto, a drugie na 1968 zł brutto.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę