Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nowy dyrektor szpitala w Łomży od połowy maja

Krzysztof Bałata został powołany przez zarząd województwa podlaskiego na stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on kilka tygodni temu wygrał konkurs na to stanowisko. Wcześniej – wraz z końcem 2012 roku – z dyrektorowania zrezygnował Marian Jaszewski, który funkcję pełnił przez 11 lat. Krzysztof Bałata funkcję dyrektora szpitala w Łomży będzie sprawował od 15 maja br.

Pan Bałata jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, ukończył również studia podyplomowe – podaje Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa. - Jako współwłaściciel i właściciel spółek współpracował ze szpitalami publicznymi; przygotowywał dla nich programy restrukturyzacji, analizy finansowe i opinie prawne. Od 30 marca 2010 do 11 stycznia br. pełnił funkcje dyrektora naczelnego Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Zarząd powiatu jarosławskiego odwołał go ze stanowiska.

Podczas dzisiejszego posiedzenia zarząd województwa postanowił także ogłosić drugie postępowanie konkursowe na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw medycznych w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. W poprzednim nie wpłynęła żadna oferta.
Wybór wicedyrektora pogotowia jest konieczny, bo nowa dyrektor placówki Hanna Waniewska (powołana w listopadzie 2012r.), podobnie jak dotychczasowy zastępca dyrektora pogotowia, nie jest lekarzem. Ustawa wymaga zaś aby jedna z tych funkcji – dyrektor albo zastępca do spraw medycznych była obsadzona przez wykształconego lekarza.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę