Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Radny gminy Łomża kłamcą lustracyjnym

Piotr Ch., radny gminy Łomża, 19 października 2010 roku złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne – uznał wczoraj Sąd Okręgowy w Białymstoku po ekspresowym – bo zakończonym na jednym posiedzeniu – procesie – podaje Gazeta Współczesna. - Sąd ustalił, że Piotr Ch. oświadczenie o współpracy z tajnymi służbami PRL podpisał 16 sierpnia 1986 r. Przyjął wówczas pseudonim „Jarek”.

Jak podaje Współczesna radny Piotr Ch. Ze Służbą Bezpieczeństwa miał współpracować w latach 1986-1988. 
- W czasie tych spotkań przekazał jedenaście informacji, głównie o sytuacji w zakładach przemysłu spożywczego w Łomży – cytuje gazeta fragment ustnego uzasadnienie wyroku. 
Sąd orzekł wobec radnego pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych, a także utratę prawa wybieralności w wyborach, m.in. do jednostek samorządu terytorialnego również na pięć lat. 
Orzeczenie nie jest prawomocne.

Radny Piotr Ch. lat 57 został wybrany w okręgu wyborczym obejmującym wsie: Chojny Młode, Stare Chojny, Grzymały Szczepankowskie, Mikołajki. Na radnego kandydował z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

zobacz: Gazeta Współczesna - Szybki proces i wyrok: Radny jest kłamcą


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę