Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Początek trzydniowego egzaminu gimnazjalnego

Blisko 400 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju będzie pisało we wtorek, środę i czwartek egzamin. Pierwszego dnia egzaminu będzie sprawdzana ich wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych. Te trzy dni będą w części gimnazjów dniami wolnymi od lekcji. Decyzję w tej sprawie podejmują dyrektorzy szkół.

We wtorek (23.04) na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie, jako pierwszy dostaną blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie będą mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. Na ich rozwiązanie będą mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).
W środę będzie egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek z języka obcego.
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, a wynik będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez ucznia szkoły ponadgimnazjalnej.

Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Dla województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego egzaminy organizuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę