Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Przedłużony areszt dla dzieciobójczyni

Główne zdjęcie
Przeszukiwania pobliskiego stawu

Beata Z. podejrzana o zabicie piątki swoich dzieci zostanie dłużej w areszcie tymczasowym. Sąd ponownie przychylił się do wniosku prokuratury i po raz drugi przedłużył kobiecie areszt o kolejne trzy miesiące. Beata Z. mieszkanka Hipolitowa koło Stawisk w areszcie jest od października ubiegłego roku. To wtedy strawa mordowania przez lata kolejnych nowo narodzonych dzieci wyszła na jaw. Teraz do łomżyńskich śledczych dotarły także ekspertyz biegłych dotyczące przyczyn śmierci dzieci. Czworo z nich miało umrzeć z wychłodzenia i głodu, a piąte wskutek utonięcia.

Jak przekazuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Łomży areszt dla Beaty Z. został przedłużony do 27 lipca. W tym czasie kobieta zostanie skierowana na kilkutygodniową obserwacja sądowo-psychiatryczna, o którą wnioskowali biegli badający Beatę Z.  Ich opinia potrzebna jest w celu ustalenia poczytalności podejrzanej kobiety. 
Tymczasem do prokuratury dotarły już ekspertyzy stwierdzające przyczynę śmierci nowo narodzonych dzieci. Jak podaje prokurator Kudyba czworo z nich zmarło wskutek wychłodzenia organizmu, oraz braku pożywienia. Tuż po urodzeniu kobieta dwoje z nich postawić miała na strychu, a dwoje w piwnicy i tam znaleziono ich ciała lub szczątki. Piąte dziecko, którego ciała nie znaleziono, miało zostać utopione w stawie nieopodal domu w którym mieszkała kobieta. Jak mówi  prokurator biegli badając wszystkie zebrane w sprawie materiały potwierdzili tę wersję.     
W styczniu prokuratura otrzymała wyniki DNA odnalezionych szczątków, które potwierdziły, iż to szczątki dzieci podejrzanej, a ojcem wszystkich był jej konkubent. 

Według wiedzy śledczych, w latach 1998-2012 Beata Z. urodziła ośmioro dzieci; wiadomo, że dwójka z nich żyje (mają 7 i 10 lat, są obecnie w rodzinie zastępczej). Wiadomo, że pięcioro z nich nie żyje, a na razie nie ma żadnych informacji w sprawie szóstego dziecka.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę