Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wiceprezydent nie pozna nazwisk użytkowników forum

Sąd Rejonowy w Łomży uznał za zasadne zażalenie na postanowienie prokuratury o żądaniu wydania adresów IP komputerów z których pisali na forum 4lomza.pl użytkownicy: „TWBolek”, „pabloz4” i „piątek”. Prokuratura żądała tych danych w związku z wnioskiem Beniamina Dobosza zastępcy prezydenta Łomży, który twierdził, że ci użytkownicy komentując artykuł „Ceni się jak... Dobosz” oraz transmitowaną na żywo marcową „konferencję prasową” w ratuszu mieli go zniesławić „poprzez pomówienie o takie postępowanie lub właściwości, które mogły poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego” dla zajmowanego stanowiska. Postanowienie sądu jest prawomocne i oznacza, że dane IP tych użytkowników nie będą wydane prokuraturze, która po wniosku Dobosza, miała ustalić ich personalia.

Sąd Rejonowy w Łomży uznał także za zasadne zażalenie na postanowienie prokuratury dotyczące wydania danych IP siedmiu użytkowników, którzy w styczniu wypowiadali się na forum w wątku „Wesołe Słoneczko SKANDAL!!!!!”. Postępowanie w tym wypadku prokuratura wszczęła na wniosek Barbary Kuczałek prezes Zarządu Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży, która podobnie jak Dobosz, chciała wnieść wobec wskazanych użytkowników sprawę o zniesławienie z artykułu 212 Kodeksu Karnego. Kuczałek twierdziła że w swoich wpisach użytkownicy: „brzydula”, „Agnieszka81”, „damcirade”, „edddzia”, „basienka” i „nowal12” mieli znieważyć ją i stowarzyszenie którym kieruje. 

Art. 212 Kodeksu karnego
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę