Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Pszczelarze Łomży protestują

Główne zdjęcie
Oznaczona kropką matka pszczela

Pszczelarze Ziemi Łomżyńskiej protestują przeciwko niesprawiedliwemu rozdysponowaniu środków finansowych na zakup matek pszczelich w ramach mechanizmu WPR „Wsparcie rynku produktów pszczelich”. Jak podkreśla prezes związku Wiesław Grzymała w tym roku łomżyńscy pszczelarze otrzymali na ten cel tylko nieco ponad 4 tys. złotych co stanowi raptem 1/4 zgłaszanych potrzeb i należnych ze względu na liczbę pszczelich rodzin środków. Regionalny Związek Pszczelarzy w Łomży zrzesza 115 hodowców pszczół z miasta i regionu.

- Nie zgadzamy się z przyjętą przez komisję Ministerialne - Agencyjną zasadą drastycznego obcięcia środków finansowych tym związkom pszczelarskim, które w roku 2011/2012 wykorzystały przyznane środki na poziomie niższym niż 70% - piszą w pszczelarze Łomży podkreślając, że nawet uzasadniona, zła ocena pracy Związku nie może odbijać się negatywnie na nas pszczelarzach. - Zastosowanie zasady zbiorowej odpowiedzialności jest jakby „nie z tej epoki" i wysoce niestosowne, zwłaszcza, że dla większości z nas zakup refundowanych matek pszczelich ze względów ekonomicznych jest jedynym źródłem pozyskania wyselekcjonowanego materiału hodowlanego.
Protest, w którym pszczelarze żądają zwiększenia dostępnych im środków przyjęty został jeszcze na marcowym Nadzwyczajnym Walnym Zjeździe Członków Regionalnego Związku Pszczelarzy w Łomży i wysłany do Stanisława Kalemby Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Lucjana Zwolaka Prezesa Agencji Rynku Rolnego. 
- Niestety pomimo że upłynął już ponad miesiąc  nie otrzymali żadnej odpowiedzi – mówi Wiesław Grzymała.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę