Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W Wiźnie Narew powyżej stanu alarmowego, w Łomży szybko rośnie

W ciągu ostatniej doby poziom Narwi w Łomży wzrósł o 33 centymetry. To najwyższy ze wzrostów rzek zanotowany przez hydrologów w całym regionie. Rano poziom rzeki wynosił 416 centymetrów co oznacza, że o 6 cm został przekroczony stan ostrzegawczy. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Wiźnie. Tu Narew przekroczyła już stan alarmowy. Wysoka woda jest też na całej Biebrza. Do osiągnięcia stanów alarmowych rzece brakuje już tylko kilku centymetrów. Także powyżej stanu ostrzegawczego jest na Pisie w Dobrymlesie, i tylko w tym wypadku przewidywane jest już opadanie rzeki.

Hydrolodzy z białostockiej sekcji hydrologii operacyjnej IMiGW PIB spodziewają się, że w ciągu najbliższej doby na środkowej i dolnej Narwi, prawobrzeżnych dopływach górnej i środkowej Biebrzy prognozuje się wzrosty związane z przemieszczaniem wód roztopowych. Możliwe jest osiągnięcie stanu ostrzegawczego na Narwi w Ostrołęce, przekroczenie alarmowego na Jegrzni w Rajgrodzie. Na Biebrzy, dolnej Supraśli oraz Omulwi prognozowane są nieduże wahania, z możliwością lokalnych nieznacznych przekroczeń stanów alarmowych na Biebrzy. Na pozostałych dopływach Narwi i Biebrzy oraz na Pisie prognozowana jest stabilizacja bądź opadanie stanów wody.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę