Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Romuald Kozłowski nie żyje

Główne zdjęcie
Romuald Kozłowski 1958 -2013

Zmarł Romuald Kozłowski (1958 - 2013). Kilka dni temu skończył 55 lat.... Był wysokim rangą urzędnikiem państwowym, m.in., kierownikem łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i dyrektorem gabinetu politycznego Ministra Łączności. Był też działaczem ruchów katolickich i osobą zaangażowaną politycznie obozu chrześcijańsko-narodowego. - Był wspaniałym człowiekiem i wiernym do końca przyjacielem... – wspomina Zmarłego Marek Olbryś, który znał ś.p. Romualda Kozłowskiego od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży.

Romuald Kozłowski urodził się w 1958 roku w Trzebiatowie w województwie zachodniopomorskim. Po Szkole Podstawowej nr 7, zasadniczej szkole i Technikum Budowlanym w Łomży ukończył studia w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1986 roku do reformy administracyjnej 1999 roku pracował w łomżyńskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie był, m.in., rzecznikiem prasowym i dyrektorem gabinetu wojewody. Później został, m.in., dyrektorem gabinetu politycznego Ministra Łączności, kierownikiem łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, natomiast ostatnio pracował w Starostwie Powiatowym w Łomży.
- Znałem Romka od pierwszej klasy podstawówki: był bardzo inteligentny, zawsze koleżeński, zawsze mogłem na niego liczyć – opowiada Marek Olbryś. - Był po prostu porządnym człowiekiem... Ciężko pięć lat temu przeżył śmierć żony Halinki, często ją wspominał, tęsknił, był stale przy niej myślami. Teraz pozostawił w żałobie dwoje dzieci: Paulinę i Przemka... Tworzyliśmy zgraną paczkę pięciu oddanych przyjaciół:  byliśmy na swoich ślubach i weselach, na chrzcinach i komuniach, na uroczystościach rodzinnych... 
Józef Babiel poznał Romualda Kozłowskiego (+ 55) w czasach „Budowlanki”, gdzie uczyli się w równoległych klasach. Przyjaźń przetrwała lata.
- Trudno mi na wieść  o tej śmierci zebrać myśli i słowa... Prawdziwy przyjaciel, człowiek, którego się szanuje i na którego można liczyć... - wspomina rówieśnika Józef Babiel. - Bardzo solidny, jak coś powiedział, to zawsze było to przemyślane i pewne... 

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę