Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Wykluczone cyfrowo

Główne zdjęcie
Zgłoszone zapotrzebowanie na Internet stacjonarny. źródło UKE

Powiaty kolneński i wysokomazowiecki to obszary gdzie istnieją jedne z największych w kraju niezaspokojone popyty na usługi telekomunikacyjne. Tak wynika z opublikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej map popytu na usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowy Internet oraz na samorządowe hotspoty z dostępem do Internetu w miejscach publicznych. Szczególnie dużo zgłoszeń UKE zanotował z gmin Turośl i Grabowo w powiecie kolneńskim oraz z Czyżewa i Klukowa w powiecie wysokomazowieckim.

Zgłoszone zapotrzebowanie na Hotspot. źródło UKE
Zgłoszone zapotrzebowanie na Hotspot. źródło UKE
Zgłoszone zapotrzebowanie na Telefon stacjonarny. źródło UKE
Zgłoszone zapotrzebowanie na Telefon stacjonarny. źródło UKE

Mapy ilustrują zestawienie informacji o zapotrzebowaniu użytkowników końcowych na usługi telekomunikacyjne zgłaszane przez nich od października 2012 r. Jak wyjaśnia UKE mapy są narzędziem służącym lepszemu koncentrowaniu działań na obszarach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, poprzez zidentyfikowanie miejsc (lokalizacji, obszarów), gdzie istnieje niezaspokojony popyt na ww. usługi telekomunikacyjne.  
I jak wynika z prezentowanych danych z blisko 700 zgłoszeń z województwa podlaskiego na internet stacjonarny ponad 200 jest z powiatu kolneńskiego, a ponad sto z wysokomazowieckiego. Z tych samych powiatów było także najwięcej zgłoszeń na telefon stacjonarny – odpowiednio 50 i 75, i na  samorządowe hotspoty – 113 i 55.  
Obok dwóch powiatów z dawnego województwa łomżyńskiego trzecim obszarem, który negatywnie wyróżnia się pod tym względem jest powiat suwalski.

 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę