Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Problemy samorządów

Samorządy są coraz bardziej upolitycznione, mają problemy finansowe są za bardzo zbiurokratyzowane - to konkluzja z najnowszego raportu o stanie samorządności terytorialnej w Polsce. Jak mówi jeden z autorów raportu profesor Jerzy Hausner, w działaniach samorządów coraz wyraźniej widać narastające dysfunkcje. To nie tylko zbytnie upolitycznienie, ale przede wszystkim coraz mniejsza identyfikacja mieszkańców z działaniami przedstawicieli władz, narastająca biurokratyzacja i narastające problemy finansowe związane ze stagnacją gospodarczą. "Wszystko to przypomina narastający stan chorobowy, który wymaga interwencji" - mówi prof. Hausner.

W diagnozowaniu pracy samorządów i szukaniu rozwiązań problemów zamierza się wyspecjalizować Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku. Wkrótce powstanie tam Centrum Analiz Samorządowych. Instytucja ma reagować na bieżące problemy samorządów i pomagać im w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań - informuje rektor uczelni Robert Szczepankowski. Jak dodaje, są już pierwsze samorządy zainteresowane współpracą z Centrum. To samorząd zambrowski i ciechanowiecki.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę