Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Czerniawski chce wyemitować obligacje

Główne zdjęcie
Prezydent Mieczysław Czerniawski

Obligacje miejskie na kwotę ponad 46 milionów złotych chce wyemitować prezydent Łomży. Do radnych trafił już wniosek w tej sprawie. Wyemitowane jeszcze w tym roku obligacje przeznaczone miałyby być w nieco ponad połowie na pokrycie bieżącego deficytu budżetu miasta, a reszta – blisko 22 mln zł – ma być przeznaczona na spłatę kredytów zaciągniętych w latach ubiegłych.

Planowana jest emisja obligacji komunalnych na okaziciela w łącznej ilości 46 143 sztuk o wartości nominalnej 1000,00 zł każda. Jak czytamy w uzasadnieniu wniosku prezydenta emisja obligacji będzie się odbywała w trybie oferty niepublicznej. Propozycje nabycia zostaną skierowane do indywidualnych adresatów. 
Emisja obligacji miałaby odbywać się w 12 w seriach zróżnicowanych okresem wykupu od 4 do 15 lat.
Miasto Łomża, jako emitent obligacji dokona emisji obligacji za pośrednictwem wybranego banku. I jak przekonuje radnych prezydent mimo iż nie ma takiego obowiązku, w celu zabezpieczenia interesów miasta, przeprowadzone zostały procedury negocjacji warunków zawarcia umowy z trzema wybranymi bankami. Do zawarcia umowy zostanie wyłoniony bank, który zaproponuje warunki emisji najbardziej optymalne dla potrzeb Miasta Łomży. 
Oprocentowanie obligacji ma być zmienne i ustalone w oparciu o stawki WIBOR 6m oraz stałej marży banku ustalonej w dniu zawarcia umowy na cały okres jej obowiązywania. 
We wniosku prezydenta wymienia 9 korzyści wynikających z emisji obligacji. Pierwszą z nich jest krótki okres pozyskania środków od podjęcia decyzji o emisji obligacji i brak procedury prawa zamówień publicznych. Kolejne to m.in. brak konieczności przygotowania skomplikowanych dokumentacji przetargowych, brak weksli, możliwość pozyskania kredytowania na długi okres, a ostatnia korzyść to – jak wymienia prezydent - „aspekt promocyjny”.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę