Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Prawie 4 miliony za kilometr Szosy do Mężenina

Ponad 7,5 mln zł ma kosztować remont Szosy do Mężenina na odcinku niespełna dwóch kilometrów od skrzyżowania z Aleją Legionów do Zawad. Za tyle przebudowę drogi zaoferowało się wykonać łomżyńskie PBK. I była to najtańsza z ofert. W sumie o zlecenie z miasta ubiegało się siedem firm w tym także te budujące w Polsce autostrady: MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE, BUDIMEX i STRABAG.

Szosa do Mężenina - od skrzyżowania z Aleją Legionów do Zawad – ma zyskać nową nawierzchnię o szerokości 7 metrów. W trakcie remontu drogowcy mają wybudować także 7 skrzyżowań i jedno rondo na dzisiejszym skrzyżowaniu z ulicą Wiosenną. Rondo to ma mieć także zbudowany wlot ulicy Zawadzkiej, która kiedyś ma być dociągnięta aż do tego miejsca. Zgodnie z planami ratusza drogowcy swoje prace na Szosie do Mężenina mają skończyć w maju przyszłego roku. 
I jak wynika z ogłoszenia ratusza najtańszą ofertę na te prace przedstawiło Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży. Prace wyceniło na 7 mln 545 tys. 189,53 zł brutto. Najdroższą ofertę - 10 407 642,50 zł – złożyła Eurovia.    

Remont Szosy do Mężenina będzie możliwy dzięki dotacji z środków unijnych rozdzielanych przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Miasto na przebudowę Szosy do Mężenina i  dwóch odcinków ul. Sikorskiego (od Wojska Polskiego do Nowogrodzkiej, oraz od Szosy Zambrowskiej do mostu Hubala) pozyskało w sumie 18,4 mln zł dotacji, a całkowity koszt remontu obu ulic szacowany jest na ponad 30 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę