Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Taneczny weekend pełen sukcesów

Tancerze z łomżyńskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” zdobyli 10 nagród w starszych kategoriach wiekowych na XVII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży i Starosty Łomżyńskiego”. Liczni podopieczni Magdaleny Pardo – Baczewskiej i Jacka Baczewskiego weszli też do finałów wielu kategorii. – To był wyjątkowo udany turniej! – mówi Jacek Baczewski. – Łomżyńskie pary zaprezentowały się bardzo dobrze, zarówno jeśli chodzi o galę taneczną jak i turniej. Było ich około 60, plus biorące udział w pokazach. W niedzielę startowało około 30. par, z czego część, poza zdobyciem nagród, awansowała do wyższych klas. To bardzo duży sukces!

Tegoroczna edycja turnieju cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. W sobotniej VII Dziecięcej Gali Tanecznej wzięło udział około 170. par z niższych klas sportowych. Były również występy maluchów z łomżyńskich przedszkoli, klas tanecznych SP nr 10 oraz pokazy par dorosłych, ćwiczących w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży.
– Był to dzień poświęcony dzieciom i parom tańczącym rekreacyjnie – mówi Jacek Baczewski. – Chodziło nam o to, żeby pokazać walory tańca i zintegrować mieszkańców Łomży, którzy przyszli tu kibicować swoim dzieciom i wnukom. Było to takie wprowadzenie do zawodów niedzielnych.
W drugim dniu turnieju o nagrody w 13. kategoriach sportowych rywalizowało ponad 140 par tancerzy z całej Polski, liczących od 10. do 18. lat. Zacięta walka trwała blisko 12. godzin, wywołując dużo emocji wśród licznie zgromadzonych kibiców poszczególnych tancerzy i miłośników tańca.
O godzinie 17. rozpoczęła się turniejowa gala, w której wystąpili tancerze od 14. roku życia. Po kilku latach przerwy w Łomży ponownie konkurowały ze sobą pary w najwyższej kategorii A. Jedyni startujący w niej reprezentanci Łomży, Dawid Zaniewski – Marcelina Mroczkowska, zajęli VII miejsce w kategorii tańców latynoamerykańskich. Jednocześnie, dzięki pewnemu zwycięstwu w kategorii powyżej 15. lat klasy B w tańcach standardowych Dawid i Marcelina awansowali do klasy A tej kategorii. 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu awansowaliśmy do klasy A – mówi Dawid Zaniewski. – Spodziewaliśmy się trochę tego awansu, bo długo tańczyliśmy w klasie B, no i sporo trenowaliśmy. Teraz zostaje nam tylko trenować jeszcze więcej, aby i w tej klasie odnosić sukcesy!
– Tańczymy razem już 10 lat i jak widać opłaca się ciężko pracować! – dodaje Marcelina Mroczkowska.
– To nasza najlepsza para jeśli chodzi o województwo, legitymująca się mistrzostwem w klasie standard od 16 do 18 lat – ocenia Jacek Baczewski. – Ale takich utytułowanych par mamy więcej, jak Mateusz Dzwonkowski – Dagmara Brulińska. Para ta tańczyła dzisiaj swój pierwszy turniej w  kategorii B i zajęła III miejsce. W klasie A i B, żeby dostać się do czołówki trzeba mieć na koncie co najmniej 10 turniejów, czyli to ogromny sukces!
Równie dobrze wypadli inni tancerze  KTT „AKAT”. Awans do klasy B powyżej 15. lat zdobyli zwycięzcy klasy C w kategorii latin, Sebastian Krakowiecki – Mariola Orzoł. Z takiego samego awansu, tylko w kategorii 14-15 lat cieszyli się również wspomniani laureaci trzeciej nagrody w kategorii tańców latynoamerykańskich, Mateusz Dzwonkowski – Dagmara Brulińska.
– Jak widać,  jeśli robi się coś dobrze i profesjonalnie, to daje to efekty – ocenia Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK. – Rzetelna praca Magdaleny i Jacka Baczewskich jest tu wyjątkowo widoczna. Dlatego nasz Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego stał się jednym z najlepszych turniejów, które są organizowane w całej Polsce. Powoduje to, że mamy mnóstwo gości i jest to znakomita promocja Łomży. Sala mogłaby być większa, bo gościliśmy w tym roku kilkuset uczestników plus ogromną ilość widzów, ale Łomża takiej prawdziwej hali, z parkietem niestety nie ma. Dlatego od wielu lat współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 10, a prezydent i starosta dokładają do tego taką „cegiełkę” finansową. Dlatego myślę, że impreza jeszcze bardziej się rozwinie. 
– W przyszłym roku będzie jubileusz 25-lecia Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT”, więc na pewno przygotujemy coś wyjątkowego! – zapowiada dyrektor Cholewicki.

Wojciech Chamryk

Zdjęcia: Foto Partner

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę