Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Poszukiwane w Holandii samochody znalezione pod Grajewem

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Dwa cenne samochody, w tym Land Rover używany przez przestępców napadających w Holandii na bankomaty przy użyciu materiałów wybuchowych, przewożone były w litewskiej ciężarówce, którą zatrzymano w okolicach Grajewa. Samochody były ukryte między meblami. Akcja zaczęła się od pilnej informacji, którą Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP kilkadziesiąt godzin wcześniej otrzymało od policji holenderskiej.

fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl

- Był to sygnał dla polskich policjantów, że samochód należy jak najszybciej „namierzyć” i zatrzymać poruszające się nim osoby - relacjinują policjanci. - Ustalenia wskazywały na lokalizację samochodu i wynikało z nich, że samochód przemieszcza się przez terytorium Polski, od zachodniej granicy w Słubicach, przez centrum Polski  w kierunku Białegostoku. Kierunek przemieszczania się samochodu sugerował policjantom, że może on poruszać się na litewskich numerach rejestracyjnych, jednocześnie ustalenia wskazywały, że kierowca samochodu co jakiś czas odpoczywa na parkingach dla tirów. Dlatego policjanci nie wykluczali, że samochód został ukryty w innym, dużym samochodzie. Ta wersja okazała się strzałem w dziesiątkę, pokazała też  jak bezcelowy był pomysł przestępców, aby  schować poszukiwany samochód w tirze przewożącym meble. Podczas jednej z kontroli drogowych zatrzymany kierowca tira był bardzo zdenerwowany i za wszelką cenę starał się przekonywać policjantów, że nie ma sensu zaglądać do zaplombowanego ładunku tira, w którym  były przewożone z Rotterdamu na Litwę meble. Mimo pokazania dokumentów przewozowych, nie przekonał policjantów do odstąpienia od kontroli. Efektem otworzenia samochodu ciężarowego DAF było znalezienie w nim poszukiwanego samochodu marki Land Rover oraz dodatkowo samochodu Lexsus – także poszukiwanego przez holenderską policję. Samochody były ukryte pomiędzy meblami. Zostały one zabezpieczone do badań kryminalistycznych, natomiast kierowca DAF-a został zatrzymany do dyspozycji Policji. Okazało się, że jest to osoba, która już wcześniej wchodziła w konflikt z prawem i była „notowana” polską policję oraz policję z innego kraju. Podczas całej operacji polscy policjanci, za pośrednictwem BMWK KGP kontaktowali się na bieżąco z policją holenderską i przekazywali istotne informacje.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę