Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

"Mam 6 lat" - Gala finałowa w Warszawie

Wczoraj tj. 11 kwietnia 2013 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał drugiej edycji konkursu " Mam 6 lat " skierowanej do rad rodziców przedszkoli i szkół w całej Polsce z udziałem Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, Pana Ministra Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, i Pani Henryki Krzywonos działaczki Solidarności.

- Obniżenie wieku szkolnego to cywilizacyjna zmiana, która pozwala dzieciom szybciej się rozwijać, szybciej poznawać  świat i systematyzować wiadomości, uczyć się funkcjonować w grupie rówieśniczej, a to w przyszłości przełoży się na ich sukces edukacyjny. Jednak przygotowanie dzieci do tej zmiany wymaga dobrej współpracy przedszkoli ze szkołami podstawowymi, ale przede wszystkim wsparcia rodziców. Dlatego poprosiłam rady rodziców przedszkoli i szkół podstawowych, żeby podzielili   się swoim doświadczeniem - jak konkretnie przygotowują dzieci do wcześniejszej edukacji szkolnej w przedszkolu i jak szkoła podstawowa przyszykowała się na przyjęcie dzieci sześcioletnich. Bo kto, jeżeli nie rodzice, potrafią ocenić pracę nauczycieli w przedszkolu i szkole i stwarzane tam warunki? Państwo są żywym dowodem na to, że rodzice w polskich przedszkolach i szkołach odgrywają szczególnie ważną rolę w starcie edukacyjnym swoich dzieci - mówiła minister Szumilas, gratulując laureatom konkursu, uczniom i rodzicom z całego kraju, obecnym na gali wraz z towarzyszącymi im kuratorami oświaty i przedstawicielami lokalnych samorządów. 

Minister Krystyna Szumilas przypomniała, że od 2009 roku już 184 tys. dzieci rozpoczęło wcześniejszą edukację w szkole, a 350 tys. rodziców zadecydowało o tym, żeby ich sześcioletnie dzieci  poszły do szkoły. - To państwo zaufaliście polskiej szkole podstawowej, która od 2009 roku bardzo się zmieniała - zwracała się minister do uczestniczących w gali rodziców. - A wasze dzieci są dowodem na to, że dziecko 6-letnie jest gotowe do edukacji w szkole, że potrafi i że sobie poradzi, a rolą nas - dorosłych jest pomóc im w przekroczeniu szkolnego progu. Serdecznie dziękuję za udział w konkursie wszystkim przedszkolom, szkołom państwu, rodzicom i dzieciom - mówiła minister.

- Cieszę się i gratuluję państwu, że jesteście tą grupą ludzi, którzy nie straszą dzieci szkołą i pokazują, że jest to dla naszych dzieci miejsce dobre, właściwe i bezpieczne - zwracał się do laureatów Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.

W gali uczestniczyli członkowie kierownictwa MEN: podsekretarz stanu Joanna Berdzik, sekretarz stanu Tadeusz Sławecki, podsekretarz stanu Maciej Jakubowski, podsekretarz stanu Przemysław Krzyżanowski, dyrektor generalny Robert Bartold. Nieobecna na gali Dorota Zawadzka, słynna superniania, przywitała uczestników w specjalnie im dedykowanym nagraniu. Galę zaszczyciły swoją obecnością Henryka Krzywonos z mężem oraz Alicja Węgorzewska, śpiewaczka operowa, które wspierają ideę obniżenia wieku obowiązku szkolnego.

Głównym celem konkursu Mam 6 lat organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest wypromowanie najciekawszych działań rodziców w radach rodziców przedszkoli oraz szkół, ułatwiających przygotowanie i adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej. W II edycji konkursu ocenianych było aż 4 607 prac!

Nasze przedszkole jako jedyne z naszego miasta na finałowej gali reprezentował przewodniczący Rady Rodziców Pan Krzysztof Staniórski.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pt, 12 kwietnia 2013 17:39
Data ostatniej edycji: so, 13 kwietnia 2013 09:59:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę