Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Kupy przeszkadzają

Ustępująca zima ujawniła na skwerach, trawnika, a czasami także chodnikach pozostawione nawet dawno temu psie kupy. Jest ich dużo i jak się okazuje przeszkadzają już chyba wszystkim. Tak twierdzą uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, którzy dziś od rana rozdają mieszkańcom ulotki i zestaw do sprzątania po swoich czworonożnych pupilach. - Ludzie bardzo dobrze odbierają naszą akcję – mówi Marina Inshakova, którą wraz z trójką uczniów szkoły spotkaliśmy w okolicach ulicy Wojska Polskiego. - Ulotek nam zabrakło, ale torebki na psie kupy jeszcze mamy. One idą wolniej – dodaje Rafał uczeń drugiej klasy Techniku Ochrony Środowiska.

Akcja uczniów „drzewnej” odbywa się pod hasłem „Od-kup-my Łomżę”. Od 7.30 do 12.30 co godzinę na ulice miasta wychodzi około 20 osób wyposażonych w ulotki informacyjne i zestawy do sprzątania po swoim psie. Zestawy uczniowie dostali z ratusza, bo miasto w tym roku po raz pierwszy rozpoczyna realizację akcji „Posprzątaj po swoim psie.” Ma ona przekonać i zachęcić właścicieli czworonogów do sprzątania kup pozostawionych przez ich psy. Jak informuje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta, miasto zakupiło łącznie ok. 20.000 torebek z tekturowymi szpatułkami do sprzątania psich nieczystości. 
- W Zakładzie Oczyszczania Miasta jest już kilkanaście specjalnych koszy, które pojawią się m.in. w rejonie starówki – zapowiada Sobocińska. 
Dzisiejsza akcja uczniów „drzewnej” jest jak gdyby preludium przed miejską kampanią informacyjną na ten temat. 
- Niestety widać kupy prawie wszędzie – dodają uczniowie „drzewnej”, których spotkaliśmy podczas rozdawania mieszkańcom zestawów do sprzątania. - Bardze dobrze nas odbierają mieszkańcy. Uśmiechają się, dziękują i biorą przede wszystkim ulotki, bo mówią, że oni psów nie mają. Ale jedna pani mówiła że jej sąsiad ma psa i po nim nie sprząta. 
- Jest to pierwsza akcja i pewnie trzeba czasu aby luzie przywykli do tego, że powinni sprzątać także po swoim psie – ocenia Marina Inshakova nauczycielka z Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. 

Dzisiejsza akcja jest też zapowiedzią jutrzejszej Ekosoboty w „drzewnej”. W szkole będzie można dowiedzieć się m.in. o segregowaniu śmieci, recyklingu, zdrowej żywności.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę