Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Woda w Zambrowie do picia tylko po przegotowaniu

Blisko 26 tysięcy osób z Zambrowa i powiatu zambrowskiego zaopatrywanych było w wodę, która nie spełniała wymagań mikrobiologicznych. Wczoraj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zambrowie wydał decyzję administracyjną stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi i zobowiązał administratora wodociągu do podjęcia działań w celu poprawy jakości wody pod względem mikrobiologicznym. - Woda z wodociągu Zambrów przeznaczona do spożycia i  przygotowywania żywności może być używana wyłącznie po przegotowaniu – podał w komunikacie sanepid.

Wodociąg, w którym po badaniach stwierdzono, że woda nie spełnia wymogów  mikrobiologicznych zaopatruje 25 710 mieszkańców. Dostarczana jest nim woda do ponad 20. miejscowości: Zambrów, Nagórki Jabłoń, Pstrągi Gniewoty, Sędziuje, Klimasze,  Stare Krajewo, Tabędz, Nowe Zakrzewo, Zagroby Zakrzewo, Krajewo Ćwikły, Krajewo Borowe, Brzeźnica, Stare Zakrzewo, Śledzie, Konopki Jabłoń, Cieciorki Kolonia, Wola Zambrzycka, Wola Zambrowska, Długobórz Pierwszy, Długobórz Drugi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę