Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Wesoło, smacznie i zdrowo z „Wetą” w Galerii Veneda

Nowoczesna Galeria Handlowa Veneda w Łomży przygotowała na sobotę, 6. kwietnia, kolejne atrakcje i niespodzianki dla odwiedzających ją gości z Łomży i z regionu. Zwolennicy dużych i małych zakupów znanych marek będą mieli świetną okazję od godz. 11. do godz. 15. poznać umiejętności artystyczne i zawodowe młodzieży z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Uczennice i uczniowie „Wety” będą, m.in., tworzyć rzeźby z warzyw i owoców, udzielać porad ogrodniczych i prezentować pielęgnację psów i kotów. A do tego śpiewać, ile sił w płucach, oraz zapraszać do gratisowej degustacji smakołyków.

Organizatorzy imprez w Galerii Veneda pokazali już kilka razy, że potrafią trafić w gusta publiczności i uczestników imprez. Tak stało się i w przypadku koncertu, jaki dała łomżynianka Jula, i pokazu przedświątecznego pokazu kulinarnego, który zgotował był warszawiak Jan Kuroń. Również sobotnia prezentacja Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży zapowiada się ciekawie. Przedstawiciele różnych kierunków kształcenia w „Wecie” pokażą swoje zainteresowania i umiejętności oraz udzielą porad.

Soczysty carving i ostra musztra kelnerska
Technicy żywienia i usług gastronomicznych, technologii żywności i przetwórstwa mleczarskiego zapraszają do swoich stoisk na bloki tematyczne. Będziemy razem z nimi uczyli się przyrządzania pysznych napojów mlecznych i owocowych oraz degustowali je na miejscu. Zarówno lubiący smak tartinek, jak i nieznający go jeszcze, znajdą okazję do spróbowania ich na słodko lub na słono. Możne będzie podpatrzeć, na czym polega sztuka carvingu, zabawnego i ozdobnego przygotowywania warzyw i owoców do podania na stół. Zobaczymy także pokaz wykonywania dekoracji z masy marcepanowej i kunsztownego i eleganckiego składania serwetek gastronomicznych. Z pewnością niejednego z gości sobotniego spotkania z „Wetą” w Venedzie zaciekawi oryginalna musztra kelnerska w wykonaniu zespołu kelnerów. Do tego zabawy, konkursy i quizy z nagrodami na temat zdrowego styl życia. Dodajmy dla porządku, że sponsorem zdrowych i świeżych produktów do pokazów oraz nagród dla uczestników jest Tesco Extra.

Dlaczego pies wyje i jak go reanimować
Stanowisko do prezentacji pielęgnacji psów i kotów przygotują młodzi technicy weterynarii. Pokażą na fantomie, jak wygląda reanimacji psa, i będą udzielać porad z kręgu zainteresowań „psiego psychologa”: dlaczego pies wyje, gryzie nam kapcie i ubrania oraz siusia w domu na dywan. Na stanowisku architektury krajobrazu poznamy uczniowskie projekty zagospodarowania działki i dowiemy się, w jaki sposób i w jakiej kolejności należy prowadzić prace ogrodnicze. Do swoich stoisk będą zachęcać uczniowie techniki agrobiznesu i techniki turystyki wiejskiej. Społecznicy ze szkolnego koła PCK pokażą proste zasady i dobre sposoby reanimacji człowieka po wypadku – oczywiście, tylko na fantomie. W międzyczasie „Weta” zaprezentuje swoje kierunki kształcenia i film o szkole. Pokazy i prezentacje oraz zabawy z publicznością zostaną ubarwione występami utalentowanej wokalnie i muzycznie młodzieży. Julia Tomaszewska, Kinga Sokół, Łukasz Cudnik i Przemysław Bazydło zapewne chętnie udowodnią, że cała Veneda zaśpiewa w sobotę z „Wetą”.

www.galeriaveneda.com.pl>

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę