Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie nieco mniejsze

Nieznacznie, zaledwie o 22 osoby, w marcu zmniejszyło się bezrobocie. Na koniec miesiąca w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży widniały 6934 osoby. „Zanotowany spadek poziomu bezrobocia marcu 2013r. związany jest m.in. z aktywizacją bezrobotnych w ramach aktywnych form” – podał urząd w miesięcznym raporcie zaznaczając, że do pracy subsydiowanej, na staże, szkolenia i pracy społecznie użytecznej w ubiegłym miesiącu skierowano ponad 200 osób. Mimo to bezrobotnych jest o blisko ćwierć tysiąca więcej niż przed rokiem.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży w marcu zgłosiło się 660 bezrobotnych, w tym 512 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie wyrejestrowano 682 osoby. Najwięcej – 414 osób - z racji podjęcia pracy, przy czym w 103 przypadkach była to praca subsydiowana, czyli wspierana środkami budżetowymi Urzędu.

Bezrobotni z Łomży stanowią 60,4% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i teraz jest ich 4188. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 17,6%, a dla okolicznych gmin 14%.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę