Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

„Bogu na chwałę – ludziom na ratunek” z Nadzieją...

Główne zdjęcie
Ks. Radosław Kubeł podczas pokazowej akcji ratowniczej

- Po pięciu latach pracy wielu osób i wsparciu instytucji oraz firm wojewoda podlaski wpisał naszą Grupę Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja na listę jednostek, współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego – entuzjazmuje się współzałożyciel GR Nadzieja i jej koordynator ks. Radosław Kubeł (lat 35) z parafii Krzyża Św. w Łomży - To piękna chwila, do której dążyliśmy przez pięć lat. Wyszkolona kadra i sprzęt umożliwiają nam pełnienie nieustannego dyżuru ratowniczego. Dziękuję wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie i liczę na jeszcze więcej dla dobra naszej Ojczyzny. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Powstała w 2008 r. Grupa Ratownicza Nadzieja od początku znalazła siedzibę w parafii Krzyża Św., której proboszczem jest ks. Andrzeja Godlewski. Dzisiaj działa w niej około 90 ratowników, z których najmłodsi mają po 14 lat, zaś najstarsi – po kilka dekad pracy lekarskiej czy pielęgniarskiej. Konsultantem medycznym GR Nadzieja jest prof. dr hab. Jerzy Ładny, krajowy konsultant medycyny ratunkowej. W 2012 r. społecznicy z GR Nadzieja wyjeżdżali 205 razy z pomocą poszkodowanym lub do zabezpieczania imprez masowych: to społecznie przepracowane 8000 roboczogodzin.
- Po Grupie Ratownictwa PCK z Białegostoku jesteśmy drugą w Podlaskiem grupą do współpracy z Państwowym Ratownictwem Medycznym – kontynuuje ks. Kubeł. - Pozostajemy w nieustannej gotowości do działania w Łomży i powiecie łomżyńskim. Jesteśmy do dyspozycji Pogotowia Ratunkowego w dwóch sytuacjach: gdy zdarzy się wypadek masowy z dużą liczbą poszkodowanych oraz gdy czas dotarcia zespołu Pogotowia Ratunkowego byłby dłuższy niż czas dotarcia na miejsce naszej karetki.
GR Nadzieja w Łomży to już trzecia w Polsce formacja przy parafii, powołana do świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego czynem. Oddziały ochotniczych straży pożarnych powstały w Niepokalanowie i we Wrocławiu i jak łomżyńska Nadzieja naśladują średniowieczne zakony joannitów i maltańczyków, spiesząc na pomoc poszkodowanym w nieszczęściu: w wypadkach, epidemiach, powodziach, pożarach...
- 7. kwietnia przypada Niedziela Miłosierdzia, kiedy będziemy dziękować Bogu za otrzymywane od Niego łaski i wyrażać wdzięczność tym wszystkim, którzy na co dzień walczą o ludzkie życie i zdrowie – zapowiada ks. Kubeł. - Tego dnia oficjalnie Grupa Ratownicza Nadzieja stanie się jednostką wpierającą system Państwowego Ratownictwa Medycznego. Zapraszamy zwłaszcza pracowników służb ratunkowych, medycznych i porządkowych na mszę św. w ich intencji o godz. 12. w kościele Krzyża Świętego. Na placu przed kościołem o godz. 13 będzie pokaz ratownictwa medycznego w zdarzeniu masowym z udziałem zespołów pogotowia ratunkowego, Grupy Ratowniczej Nadzieja, policji i straży pożarnej z OSP w Pniewie. Podczas odprawy GR Nadzieja o godz. 13.30 nastąpi: odczytanie decyzji o wcieleniu do współpracy z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, nadanie stopnia ratownika 22 członkom Grupy Ratowniczej i meldunek o gotowości GR Nadzieja do działań w systemie, zgodnie z hasłem „Bogu na chwałę – ludziom na ratunek”.

Mirosław Robert Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę