Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kontrole ambulatoriów

NFZ skontrolował 7 spośród 18 ambulatoriów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Kontrole dotyczyły gabinetów w Białymstoku, Wasilkowie, Kolnie, Łomży, Augustowie i Mońkach. Podobne kontrole odbyły się w marcu w całym kraju. W podlaskich przychodniach na ogół dyżurowała kadra zakontraktowana przez NFZ. Zgodne z umową są też warunki lokalowe oraz na przykład wyposażenie w sprzęt medyczny i transport sanitarny.

W dwóch przychodniach jednak nie było dodatkowego zespołu lekarsko-pielęgniarskiego. Kontrolerzy stwierdzili też przypadki tzw. "rejonizacji", gdy pacjent był odsyłany do innego gabinetu, właściwego dla jego miejsca zamieszkania, podczas gdy powinien być przyjęty w przychodni, do której się zgłosił. W jednym przypadku stwierdzono brak deklarowanej specjalizacji lekarza.

Kontrole NFZ-tu jeszcze się nie zakończyły. Nie wiadomo jakie ewentualne kary mogą być nałożone na ambulatoria. W tym roku NFZ planuje przeprowadzenie kolejnych kontroli nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę