Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wpadł trzeci sprawca napadu na sklep jubilerski w Łomży

Główne zdjęcie
Maska znaleziona w samochodzie, którym jechał mieszkaniec pow. sokólskiego

Na trzy miesiące trafili do aresztu trzej mężczyźni, podejrzewani o dokonanie w czwartek napadu na Salon Obrączek Ślubnych przy Starym Rynku w Łomży. Policja nie podaje w trakcie śledztwa szczegółów przestępstwa, ale wiadomo, m.in., z nagrań monitoringu, że najprawdopodobniej dwaj młodsi weszli w maskach gumowych i obezwładnili gazem ekspedientkę, potem ukradli gotówkę z kasy i kilkanaście palet z atrapami złotej biżuterii z witryn w sklepie. Sąd Rejonowy zastosował w Wielką Sobotę areszt jako środek zapobiegawczy wobec 33-latka z powiatu sokólskiego, 36-latka z Łomży i zatrzymanego w Łomży 44-latka bez stałego miejsca zameldowania.

Po zgłoszeniu o napadzie łomżyńska policja obstawiła wszystkie drogi wyjazdowe z miasta, jednak najmłodszy z napastników zdołał dojechać do komendy w... Sokółce.
- Informacje w tej sprawie błyskawicznie przekazane zostały do wszystkich patroli i jednostek Policji w całym województwie podlaskim – informuje podinspektor Andrzej Baranowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. - Już kilka godzin po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w sokólskiej komendzie Policji. Jako osoba będąca na przepustce z zakładu karnego miał obowiązek się zgłosić i zapewne nie przypuszczał, że miejscowi funkcjonariusze, mimo znacznej odległości, skojarzą go ze zdarzeniem w łomżyńskim sklepie z wyrobami jubilerskimi. 
Z kolei w piątek rano łomżyńscy policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Łomży 36-letniego mieszkańca miasta, natomiast w piątek po południu – najprawdopodobniej jeszcze trzeciego uczestnika napadu na sklep jubilerski. Jest nim 44-letni mężczyzna, „zamieszany w tę sprawę” - jak ujmuje to lakonicznie podinspektor Jarosław Grycuk, naczelnik wydziału prewencji KMP w Łomży: - Obecnie wyjaśniamy szczegółowo, jaka była rola każdego z zatrzymanych i aresztowanych na trzy miesiące mężczyzn.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę