Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Zatrzymani sprawcy napadu na sklep jubilerski

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

33-letni mieszkaniec z powiatu sokólskiego, który wczoraj wyszedł na przepustkę z zakładu karnego, jest podejrzewany o napad na sklep z wyrobami jubilerskimi przy Starym Rynku w Łomży. Wpadł po kilku godzinach od zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany, gdy zgłosił się do... komendy Policji. Dziś rano zatrzymano również podejrzewanego o udział w napadzie 36-letniego łomżyniaka, także wcześniej już notowanego przez policję.

Wczoraj w Łomży pół godziny przed południem do jednego ze sklepów z wyrobami jubilerskimi przy Starym Rynku wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Obaj mieli na twarzach gumowe maski. Korzystając z tego, że wewnątrz nie było klientów, mężczyźni najpierw gazem obezwładnili ekspedientkę a następnie ukradli gotówkę i kilkanaście stojących na półkach palet z obrączkami. Napastnicy z łupem zbiegli z miejsca zdarzenia. 
Łomżyńscy policjanci natychmiast rozpoczęli działania pościgowe, obstawione zostały drogi wyjazdowe z miasta. Informacje w sprawie błyskawicznie przekazane zostały także do wszystkich patroli i jednostek Policji w całym województwie. Szybkie ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że zrabowane przez sprawców obrączki to atrapy jedynie przypominające wyroby ze szlachetnego kruszcu a jednym ze sprawców najprawdopodobniej jest 33-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego. Właśnie tego dnia – jak ustalono - wyszedł on na przepustkę z zakładu karnego. Już kilka godzin po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w sokólskiej komendzie Policji. jako osoba będąca na przepustce z zakładu karnego miał obowiązek się zgłosić i zapewne nie przypuszczał, że miejscowi funkcjonariusze mimo znacznej odległości skojarzą go ze zdarzeniem w łomżyńskim sklepie z wyrobami jubilerskimi.  Na miejscu zabezpieczony został również samochód, którym przyjechał. Z ustaleń łomżyńskich policjantów wynikało, że tym właśnie autem sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia. Okazało się również, że było w nim część zrabowanego łupu i gumowa maska. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dzisiaj rano tamtejsi mundurowi w jednym z mieszkań na terenie miasta zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o udział w tym zdarzeniu. Teraz w ramach prowadzonego postępowania łomżyńscy policjanci szczegółowo wyjaśniają co się stało z resztą łupu i jaki był zakres przestępczej działalności zatrzymanych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę