Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Za długi, za szeroki i przeładowany

Główne zdjęcie
fot. bialystok.witd.gov.pl

Nawet 5 tys złotych kary grozi właścicielowi samochodu, który we wtorek w Grajewie zatrzymali inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. Pojazd, należący do przewoźnika niemieckiego, przewożący równiarkę, a w trakcie kontroli wyszło że w sumie to nie powinien jechać polskimi drogami.

Inspektorzy drogowi sprawdzili wagę i wymiary pojazdu i stwierdzili, że przekracza dopuszczalną długości o 5,28 metra; że przekracza dopuszczalną szerokość pojazdu o 0,22 metra oraz  że przekracza dopuszczalną masę całkowitą pojazdu o 3,9 tony. 
Jak informuje ITD kierowca ciężarówki nie posiadał wymaganego w związku z przejazdem pojazdu ponadnormatywnego zezwolenia. Do chwili uzyskania go samochód został unieruchomiony na parkingu strzeżonym, a w związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym wobec przedsiębiorcy wszczęte zostało postępowanie administracyjne zagrożone karą 5000 zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę