Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Szpital nie otrzyma zwrotu - oficjalne stanowisko miasta

Szpital Wojewódzki nie otrzyma zwrotu podatku od nieruchomości – takie jest stanowisko Prezydenta Łomży. Wniosek o zwrot łomżyńskiej placówce ponad 300 tys złotych podatku za 2004 rok złożyła w Ratuszu Rada Społeczna Szpitala. Przewodniczący Rady Sławomir Zgrzywa przekonywał, że szpitale toną w długach, a rolą władz lokalnych jest wspieranie ich działalności. Tymczasem – jak podało Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Łomży – prezydent nie popiera tego pomysłu. Jego zdaniem, przesunięcie tak znacznej kwoty wymagałoby akceptacji Rady Miejskiej. Poza tym zostałoby to potraktowane jako darowizna, od której Miasto musiałoby zapłacić podatek. A należy również pamiętać – dodaje Biuro Prasowe - że w budżecie miejskim brakuje pieniędzy m.in. na oświatę i kulturę, dlatego zwrot kwoty wpłaconej przez szpital jako podatek od nieruchomości w ubiegłym roku nie jest możliwy.


Rada Społeczna Szpitala Wojewódzkiego w Łomży wnioskowała o zwrot podatku, mając na uwadze zadłużenia szpitala wobec firmy windykacyjnej. Placówka ma oddać 250 tys złotych. Dług windykatorowi sprzedało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę