Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Pomawiają wiceprezydenta?

Główne zdjęcie
Beniamin Dobosz pierwszy zastępca prezydenta Łomży

Ujawnienia danych trzech użytkowników forum domaga się wiceprezydent Łomży. TWBolek, pabloz4 i piątek komentując na forum 4lomza.pl nasz artykuł „Ceni się jak... Dobosz” oraz wypowiadając się w wątku „Konferencja Mietka na żywo o godzinie 12.00” według zastępcy prezydenta Beniamina Dobosza mieli go zniesławić „poprzez pomówienie o takie postępowanie lub właściwości, które mogły poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego” dla zajmowanego stanowiska. W związku z tym, że dopuścili się tego „za pomocą środków masowego przekazu” kara zgodnie z artykułem 212 Kodeksu Karnego to nawet do dwóch lat więzienia. Sęk w tym, że we wskazanych wpisach trudno dopatrzyć się zniesławienia, a polityk - także samorządowy - musi mieć „grubszą skórę” na krytykę.

„Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku” - brzmi paragraf 1 artykułu 212 KK. -  Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. - to paragraf 2 tego samego artykułu.
Zgodnie z paragrafem czwartym zaś ściganie tego przestępstwa „odbywa się z oskarżenia prywatnego”. To znaczy, że pokrzywdzony sam musi sporządzić akt oskarżenia przeciwko pomawiającym. W przypadku forum internetowego najpierw jednak trzeba ustalić ich personalia. I właśnie o ujawnienie danych osób posługujących się nickami TWBolek, pabloz4 i piątek, w związku ze sprawą dotyczącą zniesławienia wiceprezydenta, wystąpiła prokuratura. Żądania dotyczą autorów czterech wskazanych wpisów z 14 i 16 marca złożonych w dwóch wątkach:  „Ceni się jak... Dobosz” w dziale Polityka i  „Konferencja Mietka na żywo o godzinie 12.00” w dziale Ogólne.

Tymczasem dziś „Rzeczpospolita” pisze o najnowszym wyroku Sądu Najwyższego w sprawie jaką adwokat z Legnicy, wytoczył właścicielowi portalu www.znanyprawnik.eu. Domagał się skasowania pomawiającej go opinii. Sądy trzech instancji oddaliły jego pozew.
- Powód ma rację, że ta opinia narusza jego godność i poczucie wartości. Naraża go też na utratę zaufania potrzebnego w jego zawodzie - tłumaczyła Mirosława Wysocka, sędzia Sądu Najwyższego. - Ale jeżeli ktoś wykonuje zawód zaufania publicznego, nie może żądać milczenia. Musi się zgodzić na poddanie swej aktywności jawnej krytyce. Istotne jest, że ocena zamieszczona jest na forum internetowym, bo właściwości takiej debaty uzasadniają większe przyzwolenie na ostrzejsze, często skrótowe i przejaskrawione opinie - cytuje "Rzeczpospolita".

Oto wpisy, których autorów chce poznać Beniamin Dobosz.

Temat: „Ceni się jak... Dobosz”
Autor: TWBolek (---.elomza.pl)
Data:   16-03-13 10:42
Ahmed czy widziałeś w którymkolwiek mieście konkurs na zastępce prezydenta?! To osoby wybierane z klucza politycznego... Tak oczywiście wszystkim się wydaje.
Spójrzmy na rozdanie w Łomży.
Czy ktokolwiek przypuszczał, że Beniamin jest doskonale znany poprzedniej ekipie rządzącej?! Każdy myślał, że to człowiek z zewnątrz, bankowiec ect. A teraz na jaw wychodzi, że ten neutralny człowiek zarabiał na zleceniach z Urzędu Miejskiego.... :D Jakie łączyły go relacje z Brzeziem i Sroką??
Pytanie: Dlaczego Mietek nie wziął na zastępce Tomaszewskiego lub innych zasłużonych członków SLD? Dlaczego wybrał Dobosza? Chciał czy musiał?
Teraz już wiemy, że najprawdopodobniej była to gra polityczna mająca na celu zjednanie sobie elektoratu urzędniczego Brzezia i Sroki. Plan się powiódł.
Te pytanie można skierować równie dobrze w drugą stronę. Dlaczego Kołakowski postawił na Janusza N. jako kandydata na zastępce? Chciał czy musiał?!
Aby wygrać wybory w tym mieście trzeba mieć poparcie urzędników oraz możnych przedsiębiorców, bez ich akceptacji jest wielka lipa. Swoją drogą rzadko kiedy kandydat na prezydenta ma odpowiednie przygotowanie merytoryczne. 
Wygrywa kukła, a rządzi ktoś zupełnie inny....
"Keep it"

Autor: pabloz4 (---.lomza.mm.pl)
Data:   16-03-13 14:27
czy upadek łomżyńskich czerwoniaków to nie jest wynik działań Dobosza?
Przecież to on pisał projekt i co ?
A gdzie prokurator? 

Autor: TWBolek (---.elomza.pl)
Data:   16-03-13 16:22
Postać Dobosza jest ciekawa i tajemnicza zarazem. 
Z czasem będziemy wiedzieć coraz więcej. W mojej ocenie Brzeziu i Sroka musieli mieć jakiś interes w popieraniu Czerniawskiego w II turze. Być może Ben miał być gwarantem status quo.
"Keep it"

Temat: „Konferencja Mietka na żywo o godzinie 12.00” 
Autor: piątek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   14-03-13 11:38
Dlaczego nikt mi nie powiedział,że do rady nadzorczej to samemu się zgłasza ,ja jestem chętny. 2 DLACZEGO rada powołna przez prezydenta wybierała prezesa ,bo część nazwisk jakby ta sama. Pan prezydent wybrał ich a oni wybrali pana zięcia? Jak w ratuszu był konkurs na naczelnika, który wygrała p.Ania to przedstawionio jej ścieżkę edukacji jak również poprzednie stanowiska,które uzasadniały jej wybór na to stanowisko. To się nazywa transparentny wybór ,a nie wygrałem ale rezygnuję, a po cichu i tak bedę prezesem i nie muszę nic pokazywać. Dziwię się tylko takim ludziom jak p.Dobosz że firmuje to własnym nazwiskiem bo p.Czerniawski jest już skończonym emerytem ale młody człowiek [ myślę o p.Doboszu] do końca swej kariery pozostanie człwiekie bez moralności. Drodzy panowie Wałkuski, Dobosz i inni wielcy ratusza macie dzieci,którym może przyjdzie żyć w Łomży i to może one będą płacić za wasze błędy[wysokie podatki,brak miejsc pracy,] Stołki ,które macie dziś nie sa dożywotne. Czas na myślenie o przyszłości naszego miasta ,a nie o stołkach do razdania. P.S Nie myślę aby park przemysłowy i strefa ekonomiczna się do tego przyczyniła .

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę