Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Emigracja zarobkowa

W co dziesiątej podlaskiej rodzinie jest ktoś, kto zdecydował się na zarobkową emigrację za granicę - wynika z badań jakie przeprowadził Instytut badawczy IPC z Wrocławia. Najwięcej emigrantów zarobkowych w naszym regionie jest z okolic Łomży, Moniek i Siemiatycz. Blisko jedna czwarta tych osób, decyduje się na powrót do ojczyzny, co jednak nie oznacza, że całkowicie rezygnuje z pracy zarobkowej na obczyźnie.

Prawie połowa emigrantów, to osoby z wyższym wykształceniem. Blisko 80 procent z nich nie ukończyło 45. roku życia Tylko nieliczni z tej grupy wspinają się po szczeblach zawodowej kariery na emigracji. Zdecydowana większość decyduje się na pracę w tzw. drugim sektorze, mimo posiadanych kwalifikacji. Są to prace, których nie chcą się podjąć rodzimi obywatele tych krajów. Zdecydowana większości emigrantów na poziomie komunikacyjnym posługuje się jeżykiem kraju do którego wyjeżdża. Tylko siedem procent osób powracających na Podlasie z zarobkowej emigracji zakłada własną działalność gospodarczą. Najczęściej zarobione za granicą pieniądze są wydawane na bieżące potrzeby rodzin.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę